Предмет: Українська література, автор: simonenkodasa19

"Захар Беркут " І.Франко

1. Сила природи, до якої найчастіше звертався Захар Беркут. 2. Назва великого кам'яного стовпа. 3. Максима у творі І. Франко називав дитям... 4. Кому заздрив полонений Максим? 5. Чому Мирослава вільно проходила ворожий стан? 6. Хто виховував Мирославу у дитинстві? 7. Як тухольці почали атаку на ворога? 8. Кому належать слова: «Життя в неволі нічого не варте - краще смерть»? 9. Хто займався лікарською справою під час битви TyxoльцiB 3 татарами? 10. Яким сином був Максим у родині Беркутів? 11. Що було обов'язковою атрибутикою кожної громади? 12. Основний рід діяльності тухольців.​

Ответы

Автор ответа: sreksreksons
3

Ответ:

1) Сонце,2)Сторож,3)дитям гір,4)заздрив тугуару,5)вона мала перстня Пети,6)батько або няня,7)вони обвалили камінням з гір,8)максиму беркуту,10)Максим Беркут — наймолодший син Захара

Автор ответа: Olyun4ik
3

Відповідь:

1. Сила природи, до якої найчастіше звертався Захар Беркут - Сонце цитата:  "Сонце, я поклоняюсь тобі, як діди наші тобі поклонялися, і молюсь до тебе всім серцем: дай нам побідити!"

2. Назва великого кам'яного стовпа. Сторож. цитата: А перед самим проходом стояв насторч величезний кам'яний стовп, у споду геть підмитий водою і для того тонший, а вгорі немов головатий, оброслий папороттю та карлуватими берізками. Се був широко звісний Сторож...

3. Максима у творі І. Франко називав дитям... дитям гір. цитата "Притім він, дитя гір, не знаючи великого світу і високих боярських замислів, і не догадувався, яка широка і глибока була та пропасть на самім ділі".

4. Кому заздрив полонений Максим? загиблив в бою друзям. Цитата: "Які щасливі були трупи! Вони, хоч покалічені, носили на собі образ і подобу людську,— а його оці пута в одній хвилі зробили скотиною, невольником!"

5. Чому Мирослава вільно проходила ворожий стан? завдяки перстню, якого їй подарував Пета із словами: "Але з тим перстенем ти можеш безпечно приходити і виходити, коли тобі запотребиться".

6. Хто виховував Мирославу у дитинстві? Нянька і батько цитата: "Вона була в батька одиначка, а до того ще зараз при народженню втратила матір. Нянька її, стара мужичка, відмалку заправляла її до всякої ручної роботи, а коли підросла, то батько, щоб розважити свою самоту, брав її всюди з собою.."

7. Як тухольці почали атаку на ворога? Вони кидали на них каміння. цитата:  "З долини нічого не видно було в вивозі, і безпечно підійшли монголи аж під стрімку кам'яну стіну, в котрій прокований був вивіз. Коли втім разом зверха стіни посипалось величезне каміння на монголів, калічачи та розбиваючи їх. Зойк напасників, ранених і повалених на землю, вдарив під небо.."

8. Кому належать слова: «Життя в неволі нічого не варте - краще смерть»? це слова Максима. цитата: — Життя в неволі нічого не варте,— відказав Максим,— краща смерть!

9. Хто займався лікарською справою під час битви тyxoльцiв з татарами? Захар Беркут. цитата: "Недалеко від побоєвища, захищений кам'яною брилою від стріл, сидів на соломі Захар Беркут, занятий при ранених. Він повиймав їм із ран стріли, повимивав рани при помочі Мирослави і заходився перев'язувати їх, по-прикладавши якоїсь скусно приладженої живиці"

10. Яким сином був Максим у родині Беркутів? всього було вісім синів, з них Маским наймолодший, тобто восьмий. цитата:  "Батько вісьмох синів, із яких три сиділи вже разом із ним між старцями, а наймолодший Максим"

11. Що було обов'язковою атрибутикою кожної громади? копне знамено. прямої вказівки в тексті немає, але Тугар Вовк заявив, що у нього буде своє копне знамено, згадав, що в тім краю, де він жив раніше, був інший звичай скликати раду, тишком, передаючи копне знамено з хати в хату. Крім того, все, що стосується опису знамена в книзі звучить дуже поважно: Цитата "Тільки копне знамено, знак сили і згоди громадської, повівало високо і весело в повітрі..."

12. Основний рід діяльності тухольців.​ - скотарство. цитата: "Тухольський народ жив головно скотарством. Тільки та долина, де лежало село.... надавалися до хліборобства і видавали щороку багаті збори вівса, ячменю і проса. Зате в полонинах, що були, так само, як і всі доокружні ліси, власністю тухольської громади, паслися великі ота-ри овець, у котрих спочивав головний скарб тухольців: з них вони добували собі одежу й страву, омасту й м'ясо. В лісах довкола села паслися корови і воли; але сама місцевість, гориста, скалиста й неприступна, забороняла держати багато тяжкої рогатої худоби. Другим головним джерелом достатку тухольців були ліси".

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: angelina082005
Предмет: Алгебра, автор: Jenny165
Предмет: Окружающий мир, автор: СуперВика281