Предмет: Литература, автор: cheverdadanil7

Помогите пожалуйста!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: vkatrusik
0

Відповідь: 1. Вороги напали на Світязь. Нікому було його обороняти, бо князь зі своєю дружиною пішов допомогти в нерівній боротьбі другові- сусідньому князю. Залишилися в місті лише діди, жінки з дітьми та юна княгиня. Не хотіли волелюбні жителі міста загинути від руки загарбника, жити в неволі, зазнати глуму та знущань. Тому вирішили прийняти смерть. Озеро поглинуло їх, даруючи безсмертя. На воді одразу з’явилися квіти. Вороги зривали їх, але падали мертві. І досі на водах Світязя милується Божим Світлом чудове латаття, нагадуючи нащадкам про подвиг простих жінок, про їх безмежну ї гордість, про любов до батьківщини.

2. Це тихе безлюдне місто, що обходять десятою дорогою. Воно має дурну славу через те, що тут зникають люди.

3. В цій баладі А. Міцкевич показав трагедію польського народу, який героїчно боровся за свою незалежність, але у нерівній боротьбі втратив її. Є місцеві фольклорні елементи.

4. Озеро Світять, Новогрудок - містечко, яке нині входить до складу Білорусії, Плужини - маєток, де проживав брат поета.Про місцевий ландшафт свідчать назви місцевих сіл: Царини, Заосьє, Рута, Щорси, руїни замків, бори, дороги, вибалки.

5. Персонаж — світязянка, яку витягли рибалки; занурення міста у воду, загибель від квіток.

6. У баладі А.Міцкевича уславлюється патріотизм людей,які боряться проти польського народу заради незалежності.Їхнє прагнення до волі, протест проти гноблення- це все приклад для нашого покоління. Сила народу у його єдності, вірі та патріотах.

7. З озером пов'язана тема смерті й відродження народу, мотив духовної сили народу, яка полягає в його єдності й прагненні до волі.

8. «Колись на місці, де зараз повно трави і піску, де зараз росте буйно купава, було велике пишне місто, Туганів держава. Це місто славилося «Я остеріг, що тут Божої волі Спершу спитатися треба, —

Дзвони гудуть не в одному костьолі, Линуть молитви до неба.»

Він відіграє важливу роль у розвитку сюжету, бо ніби наближує нас до себе. Читач сприймає автора як співбесідника, що каже йому важливі речі. Це допомагає авторові донести якнайкраще свої думки та ідеї, багатством, спокоєм. Там, де ви бачите ліс, було багато зелених нив. Це був яскравий родючий край! А тепер тут лише холодні глибокі води і великі білі вали, що поглинають зухвалих мандрівників!»

9. «Я остеріг, що тут Божої волі Спершу спитатися треба, —

Дзвони гудуть не в одному костьолі, Линуть молитви до неба.»

Він відіграє важливу роль у розвитку сюжету, бо ніби наближує нас до себе. Читач сприймає автора як співбесідника, що каже йому важливі речі. Це допомагає авторові донести якнайкраще свої думки та ідеї. 

Пояснення: Надеюсь помогла

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: горьке
Предмет: Химия, автор: vladimirovi
Предмет: Математика, автор: Vishnevskaya1111