Короткий переказ до тексту «Бурштин нашої історії»
Ответы
Ответ:
З території України безперервним потоком експортуються величезні обсяги природних ресурсів: лісу, вугілля, бурштину, піску тощо. Наші чорноземи втрачають родючість, адже роками не бачать сівозміни. Через варварську господарську діяльність страждає природа: зникають ліси, річки, поля. Станом на сьогодення ця проблема набуває надзвичайної актуальності.
Є ще одне вкрай важливе питання, що стосується розграбування загальнонаціонального надбання. Це чорна археологія, масштаби якої вражають.
На землях України за довгий час накопичилося багато археологічних матеріалів та артефактів, які залишили наші давні предки. Тисячі дослідників вивчають сліди їхнього існування, отримуючи нову інформацію про минуле нашої країни.
Через те, що чорні копачі не діють належним чином, ставлячи метою своєї діяльності лише отримання прибутку, археологічні пам’ятки втрачають свою інформативність. Часто буває й таке, що пам’ятка або її частина безповоротно нищиться.
Чорна археологія — не новий вид діяльності. Цим займалися ще у Стародавньому Єгипті. І хоча історичних пам’яток більше не стає, чорні копачі активно займаються цим і сьогодні. Їхня кількість з часом тільки зростає. Особливо прикро, що люди, долучені до цієї злочинної діяльності, часто навіть не здогадуються про юридичну відповідальність за свої дії.
Де ж продають незаконно добуті археологічні пам’ятки? На інтернет-аукціонах. Деякі з них популярніші за фонди історичних музеїв. Так, нещодавно на такому аукціоні були продані три срібні глечики часів Римської імперії. Інколи державі вдається повернути знахідку, як це трапилося з давньоруським мечем. Завдяки пильності естонських митників скарб повернули в Україну.
Іноді трапляються і випадкові знахідки. Якщо ви знайшли археологічну пам’ятку, будь ласка, зверніться до регіонального відділення Охоронної археологічної служби України.
Органи державної влади повинні приділяти більше уваги проблемам розграбування національної історичної спадщини.
Звісно, якби не високий попит на бурштин нашої історії за кордоном, жодна людина не займалася б цією чорною справою. Та хіба можна потурати злочинцям?! Досить ігнорувати таку жахливу ситуацію! Час зрозуміти, що торгувати історією рідної землі неприпустимо!
Цінність археологічних знахідок важко перебільшити. Вони мають не лише історичне, а й суспільно-політичне значення. Ми повинні знати, які племена й народи творили цивілізацію на наших теренах.
Роботу археологів не можна назвати простою, але вона дуже важлива для суспільства. За допомогою їхніх досліджень і відкриттів ми дізнаємося про минуле світу та рідного краю. Щоб прогнозувати майбутнє, треба вивчити минуле. Отже, робота археологів з вивчення національної історичної спадщини сприяє культурному розвитку держави.