Предмет: География, автор: nastab471555

Які країни найбільше забезпечені трудовими ресурсами? Чому? ​

Ответы

Автор ответа: sofiaivanovic710
1

Ответ:

Якість трудових ресурсів по країнах і інтенсивність їх використання також мають суттєві відмінності. В даний час найбільш значними трудовими ресурсами розташовують великі периферійні країни - Китай, Індія, Бразилія, Індонезія.

Автор ответа: blackruspersona
0

Об'єднання, організації промисловців, підприємців, роботодавців вимагають в найкоротші терміни провести спеціальне засідання Кабінету Міністрів України щодо припинення тенденцій скорочення працездатного населення та зростання трудової міграції, збереження та примноження трудових ресурсів, оскільки, на їхню думку, сучасні процеси становлять загрозу національній безпеці, існуванню нашої країни взагалі.

Ті держави, які готують економічне зростання та дбають про конкурентоспроможність, обов'язково намагаються наростити кваліфіковану робочу силу, додаючи до неї, зрозуміло, й інші складові - сприятливий діловий клімат, інвестиції, інновації, модернізацію.

А якщо трудовий кваліфікований потенціал скорочується? Очевидно, що за таких умов всі розмови про майбутнє зростання, вдалі реформи та квітучу країну є марними. Незабаром будувати літаки та кораблі, вчити дітей, сіяти хліб буде нікому. Брак трудових ресурсів тягне за собою дефіцит бюджету, нестачу коштів на соціальні програми, охорону здоров'я, навчання молоді, утримання пенсіонерів. Це руйнує державу. Чи такої долі бажаємо власній країні?

Не нестача, а дисбаланс

Державна служба зайнятості України за підсумками 11 місяців 2017 р. зафіксувала понад сто тисяч вільних вакансій. Найбільший попит - 22% - на кваліфікованих робітників "з інструментом", 21% - на робочих з обслуговування та експлуатації обладнання та машин.

Критичною проблема стає там, де підприємство створюється з нуля. У Житомирській, Закарпатській областях є приклади, коли знаходилися інвестори для будівництва заводів, але через брак робітників основних спеціальностей - фрезерувальників, токарів, наладчиків верстатів - вони вимушені були відмовлятися від своїх проектів.

Останнім часом Україна втратила понад 20 тисяч молодих дослідників. За 2005- 2015 рр. кількість наукових установ скоротилася наполовину. Найбільш сильні еміграційні настрої відзначаються серед студентів і аспірантів. Наприклад, Україна виступає інтелектуальним донором для США, там в сфері науки і техніки задіяно нині 30% висококваліфікованих українських мігрантів.

Система профтехосвіти застаріла

Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: элла956
Предмет: Алгебра, автор: lev010218
Предмет: Математика, автор: safvaleria