ЧОМУ ЇЖА , ДІБРАНА ЗА СКЛАДОМ І КІЛЬКІСТЮ , ЗАБЕЗПЕЧУЄ НОРМАЛЬНИЙ ОБМІН РЕЧОВИН?
Ответы
Ответ:
Відомо, що існування будь-якого організму, у тому числі й людини, неможливе без обміну речовинами та енергією з навколишнім середовищем. Організми отримують з нього органічні та неорганічні сполуки, використовують їх у своїй життєдіяльності та виділяють у навколишнє середовище кінцеві продукти обміну.
Обмін речовин та перетворення енергії в організмі людини — основна властивість живого. Характерні для всіх живих організмів потоки речовин та енергії пов’язані передусім з обміном речовин.
Умовою початку обміну речовин є надходження в організм їжі, води й кисню. У травному каналі такі складні органічні компоненти їжі, як білки, жири, вуглеводи розщеплюються на простіші й переходять у кров та лімфу, відтак із кров’ю потрапляють до клітин. У клітинах відбувається остаточне розщеплення й окиснення органічних сполук до кінцевих продуктів, із яких вже утворюються сполуки, властиві для людського організму. Реакції синтезу (утворення) речовин відбуваються із затратами енергії. Звідки ж береться ця енергія? Вона вивільняється внаслідок розщеплення речовин, що надходять у клітину і, окрім синтезу речовин, використовується на виконання різноманітних функцій організму