Предмет: Химия, автор: dimatatarhuk62

визначте масу натрій сульфату декагідрату й води в розчині з масою 300 г а масовою часткою натрій сульфату 14,2%​

Ответы

Автор ответа: armeiz
9

Ответ:

Дано:

m р-ну = 300 г

w ( Na2 CO3) = 14.2 %

m р-ни - ?

 

Розв’язання

1. Знайдемо масу натрій карбонату

m (Na2CO3) = 100 . 0,142 = 14.2 (г)

2. Знайдемо молярну масу натрій карбонату та його кристалогідрату

М (Na2 CO3) = 23 . 2 + 12 + 16 . 3 = 106  г/моль

М (Na2CO3 . 10 Н2 О) = 106 + 10 . 18 = 106 + 180 = 286 г/моль

3. Знайдемо масу кристалогідрату, в якій міститься 14.2 г натрій  карбонату.

В 286 г  Na2 CO3 . 10 Н2 О міститься 106 г  Na2 CO3 ,  

а в x  г  Na2 CO3  . 10 Н2 О міститься 20 г   Na2 CO3  

Складемо пропорцію

 286/x=106/20

x=20*286/106

x=54г

                                                                                                 

 

4. Знайдемо масу води, що потрібна для приготування  300 г  розчину

m(Н2О) = m р-ну  - m р-ни;

m (Н2О) = 300 – 54 = 246 (г)

Відповідь: 54 г  Na2 CO3 . 10 Н2 О;   246 г  Н2 О.

Объяснение

ну вроде так можеш банить если не правильно


LEMONCHIK2295: В умові задачі натрій сульфат,а не карбон )
Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: Аноним
Предмет: Французский язык, автор: vov4ik993937381981
Предмет: Математика, автор: даша3957