Предмет: ОБЖ, автор: mashka7512

Приклади виправданого ризику( можна з інтернету, з газети або журналу, вказати джерело, зміст)

Ответы

Автор ответа: mimigerl216
1

Ответ:

Ризик - це усвідомлення особою допустимості настання небезпечних наслідків у процесі її професійної діяльності, здійснюваної з метою досягти значнго суспільно корисного результата, за наявності обґрунтованого розрахунку щодо запобігання таким наслідкам.

У кримінальному праві проблема ризику виникає лише в разі, коли ризиковане діяння пов’язане із поставленням у небезпеку правоохоронюваних інтересів або із реальним заподіянням їм шкоди. Обставиною, що виключає в такому випадку кримінальну відповідальність за заподіяну шкоду, виступає виправданий ризик.

  • Відповідно до ст. 42 Кримінального кодексу України виправданий ризик як обставина, що виключає злочинність діяння, — це вчинення діяння (дії або бездіяльності), пов’язаного із заподіянням шкоди правоохоронюваним інтересам особи, суспільства або держави, для досягнення значної суспільно корисної мети, якщо ця мета в даній обстановці не могла бути досягнута неризикованою дією (бездіяльністю) і вжиті особою запобіжні заходи давали достатні підстави розраховувати на запобігання шкоди правоохоронюваним інтересам.
Приложения:

mashka7512: Дякую, але я просила приклад виправданого ризику....
Автор ответа: orestk290
0

Ответ:

Ризик визнається виправданим, якщо мету, що була поставлена, не можна було досягти в даній обстановці дією (бездіяльністю), не поєднаною з ризиком, і особа, яка допустила ризик, обґрунтовано розраховувала, що вжиті нею заходи є достатніми для відвернення шкоди правоохоронюваним інтересам.

Ризик не визнається виправданим, якщо він завідомо створював загрозу для життя інших людей або загрозу екологічної катастрофи чи інших надзвичайних подій.

Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: Ханна131
Предмет: Литература, автор: арораолдд