Предмет: История, автор: 14032003valya

особливості комуністичного тоталітарного режиму​

Ответы

Автор ответа: Вжвдсссдажжажа
0

Ответ:

.

Объяснение:

Радянська модель тоталітаризму передбачала:

- у сфері економіки: ліквідацію свободи праці і заміну її позаекономічним примусом; присвоєння державою засобів виробництва — тотальної націоналізації власності; ізоляцію держави від зовнішнього світу; мілітаризацію;

- у політичній сфері: панування однопартійної системи; знищення політичних опонентів; зрощування партійного і державного апарату; культ вождя; створення репресивного апарату і апарату обробки масової свідомості;

- у духовній сфері: державний контроль над засобами масової інформації; створення єдиної системи ідеологізованої освіти.

На початку 1920-х років ліквідували всі опозиційні партії. Влітку 1922 р. відбувся судовий процес над членами партії есерів. Це був перший політичний процес у Росії після 1917 р. 14 осіб із 47 підсудних засудили до страти.

Цього самого року групу відомих діячів науки і культури насильно вислали з країни. Серед них були ті, хто не поділяв марксистські догми — М. Бердяєв, П. Сорокін, С. Франк і багато інших.

У 1920 р. розпочалася організація виправно-трудових таборів (ВТТ). За ініціативою Ф. Дзержинського на базі колишнього Соловецького монастиря організували спеціальний концентраційний табір СЛОН (за російською абревіатурою) — Соловецький табір особливого призначення, куди висилали членів небільшовистських партій, білогвардійців, духовенство й інших «ворогів народу».

У квітні 1930 р. при ОДПУ (Об’єднаному державному політичному управлінні) СРСР (утвореному замість ВЧК) створено управління таборів, перетворене в лютому 1931 р. на Головне управління трудових таборів і трудових поселень (за російською абревіатурою — ГУЛАГ). На 1936 р. у системі ГУЛАГу перебувало 1 млн 296 тис. осіб.

На початку 1920-х років завершилося злиття правлячої партії та держави. Найважливіші для країни питання обговорювали спочатку в політбюро ЦКВКП(б), далі приймав Центральний Комітет, а вже потім схвалювали в рішеннях державних органів.

У рамках сталінського режиму складалася партійно-радянська номенклатура. Під час підбору кадрів найперше бралося до уваги класове походження, відданість справі партії.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: oksankamarke