Предмет: Химия, автор: vikapakhomova200716

Алюмінієву бронзу (сплав міді й алюмінію) помістили в хлоридну кислоту, з достатньою кількістю хлороводню. Виділилось 0,6 моль газу й залишилось 9,2 г. речовини, яка не прореагувала. Обчисліть масу використаного сплаву.
Алюминиевую бронзу (сплав меди и алюминия) поместили в хлорную кислоту, с достаточным количеством хлороводорода. Выделилось 0,6 моль газа и осталось 9,2 г. вещества, не прореагировала. Вычислите массу использованного сплава.​

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
1

Ответ: 20 г

Дано:

n(H₂) = 0,6 моль

m(Cu) = 9,2 г

m(сплаву)-?

Пояснення:

Зі сплава бронзи з хлоридною к-тою буде реагувати тільки алюміній.

Складаємо РХР та визначимо масу алюмінія:

2Al + 6HCl = 2AlCl₃ + 3H₂

З РХР бачимо, що n(Al) = ²/₃n(Al)

n(Al) = ²/₃*0,6 моль = 0,4 моль

M(Al) = 27 г/моль

m(Al) = n(Al)*M(Al) = 0,4 моль*27 г/моль = 10,8 г

Тепер можна визначити масу використаного сплаву (бронзи):

m(сплаву) = m(Cu) + m(Al) = 9,2 г + 10,8 г = 20 г

Відповідь: 20 г

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: registered