Предмет: Українська література, автор: MargaretWasserman

1Що таке історична пісня? 2У якому столітті виникли історичні пісні? 3Основні ознаки історичних пісень 4Який заклик звучить у пісні “Зажурилась Украина”? 5Провідний мотив пісні “Та, ой, як крикнув же козак Сірко”. 6Як загинув Морозенко? 7На що змусили вороги дивитися морозенка? 8Яку історичну подію описано в пісні “Максим козак Залізняк? 9Про якого з гетьманів йде мова у пісні “Чи не той то хміль”? 10Куди вирушив Сірко зі своїм військом? Додатково: Доведіть, що пісня “Чи не той то хміль” є історичною.​


Kalkovamaria12: 2Справжнім поетичним літописом життя українців є історичні пісні. Вони виникли ще в XV столітті в часи боротьби проти турецько-татарської навали й побутували впродовж кількох наступних століть.

Ответы

Автор ответа: Kalkovamaria12
1

Ответ:

1.Історична пісня — це ліро-епічний твір, у якому відтворено історичні події чи конкретні історичні постаті та висловлено ставлення народу до них.

2.Справжнім поетичним літописом життя українців є історичні пісні. Вони виникли ще в XV столітті в часи боротьби проти турецько-татарської навали й побутували впродовж кількох наступних століть.

3.Історичні пісні належать до найкоштовніших перлин поезії українського народу. В них знайшли відображення всі перипетії вітчизняної історії, вони розкрили перед світом кращі риси характеру наших людей: їхню працьовитість, безмежну відданість батьківщині, волелюбність, мужність і стійкість у боротьбі проти соціального і національного гніту.

Серед усіх народних пісень історичні виділяються своєю сюжетністю, насиченістю розповідними елементами, хоч у них наявні ліричні відступи, інші художні засоби, що посилюють емоційний потенціал твору, забезпечують його краще сприйняття. Це було продовженням традицій народного епосу й лірики, започаткованих у добу Київської Русі.

4.в пісні «Зажурилась Україна» поряд із зображенням картини народних страждань звучить рішучий, сповнений ентузіазму заклик зібрати всі сили задля захисту рідної землі. Незважаючи на горе, спричинене війною, загальний настрій твору піднесений, пов’язаний з усвідомленням шляхетної і справедливої мети — звільнення батьківщини, мети, заради якої варто пожертвувати навіть власним життям.

Провідний мотив історичної пісні та ой як крикнув же та козак Сірко: бути гідним захисником рідної землі та своєї честі.

звеличення хоробрості, мужності та патріотичності українських воїнів та козака Сірка.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: 27071988Natali
Предмет: Английский язык, автор: ксения533