традиції чернігівщини дам 30 баллов корону и ❤️
Ответы
Ответ:
Прилуки:
За тутешніми традиціями, коли на небі з’являлася перша зірка, аж тоді родина могла сідати до столу. До цього часу ніхто не мав їсти, тільки маленьким діткам давали варену картоплю. Їли всі зі спільних мисок, такий звичай символізував мир і злагоду у родині. Вечеряли довго, і ніхто не мав права вставати, окрім господині, яка підносила страви.
Сосниця:
За давньою традицією, яка передавалася із покоління в покоління, на Сосниччині першою кутю пробувала худоба, яка вважалася годувальницею всієї родини. Також господар міг винести кутю до саду, щоб родила садовина, також міг розсипати по городу, промовляючи: «Роди Боже жито-пшеницю та всяку пашницю». А потім пробували по старшинству у родині.
Парафіївська громада:
У Парафіївці було прийнято на чотири кути стола під скатертину класти зубчики часнику, щоб відганяли усю нечесть. Перед вечерею господар брав ложку куті і підкидав до стелі.
Після вечері маленькі діти залазили під стіл і озвучували звуки різних домашніх тварин, щоб водилося господарство в сім’ї. За це вони отримували дрібні гроші.
Сновськ:
На Сновщині на різдвяний стіл подавали тушковану капусту з пшоном, горохову кашу зі шкварками, червоний борщ з карасями.
Та інші:
Борзнянщина, Селище Мала Дівиця..