Предмет: Химия, автор: whyyimhere

До зразка кальцiй карбонату масою 50 г додали надлишок хлоридної кислоти. Знайдіть кількість речовини кислоти, що вступила в реакцію, масу отриманого кальцій хлориду та об'єм газу.​

Ответы

Автор ответа: ErkebulanKAZ
2

Ответ:

CaCO3 + 2HCl --> CaCl2 + CO2 + H2O

n(CaCO3) = 50г/100/моль = 0,5моль

n(HCl) = 2 * n(CaCO3) = 1моль

n(CaCl2) = n(CaCO3) = 0,5моль

m(CaCl2) = 0,5моль * 111г/моль = 55,5г

n(CO2) = n(CaCO3) = 0,5моль

V(CO2) = 0,5моль * 22,4л/моль = 11,2л

Объяснение:


whyyimhere: дуже дякую!!
Похожие вопросы