Предмет: Українська мова, автор: neziksosison

2. Прочитайте речення й виконайте завдання. 1. Дизайнери зробили все можливе, щоб догодити най- вибагливішим модницям і модникам. 2. Речі з квітковим ма- люнком не варто ховати в шафі, оскільки вони актуальні в цьому сезоні. 3. Челсі – надзвичайно зручне взуття, яке не може не порадувати хлопців відсутністю шнурків і застібок. 4. Складно уявити насичений бузковий колір у повсякден- ному житті, але оптимісти й індивідуалісти обов'язково по- винні спробувати незвичайний стиль. 5. Ліловий буде до- речним на молодіжній вечірці, бежевий можна вдягнути й на ділову зустріч. 6. Не варто дивуватися: графіка та квітковий орнамент стануть нерозлучними супутниками молодіжних шуб із штучного хутра. 7. Водолазки знову в моді — хлопці можуть поєднувати їх не тільки з джинсами, айз класичним костюмом. А. Випишіть спочатку безсполучникові складні речення, а потім — сполучникові. Б. Підкресліть граматичні основи речень та обведіть олівцем сполучники й сполучні слова. В. Поміркуйте, які зі сполучникових речень — складносурядні, а які — складнопідрядні (усно).​

Ответы

Автор ответа: yannnnnnnna
3

Відповідь:

А:

Безсполучникові:

2. Речі з квітковим малюнком не варто ховати в шафі, оскільки вони актуальні в цьому сезоні. 5. Ліловий буде доречним на молодіжній вечірці, бежевий можна вдягнути й на ділову зустріч. 7. Водолазки знову в моді — хлопці можуть поєднувати їх не тільки з джинсами, а й з класичним костюмом.

Сполучникові:

1. Дизайнери зробили все можливе, щоб догодити найвибагливішим модницям і модникам. 3. Челсі – надзвичайно зручне взуття, яке не може не порадувати хлопців відсутністю шнурків і застібок. 4. Складно уявити насичений бузковий колір у повсякденному житті, але оптимісти й індивідуалісти обов'язково повинні спробувати незвичайний стиль. 6. Не варто дивуватися: графіка та квітковий орнамент стануть нерозлучними супутниками молодіжних шуб із штучного хутра.

Пояснення:

До сполучників належать: і, та, й, але, а тощо. Сполучники зв'язують слова (батько й мати), словосполуки (довгі вулиці та високі кам'яниці), сурядні речення (Учитель читає, а учні слухають) та складники складнопідрядних речень (Коли вчитель читає, учні слухають).

Похожие вопросы