Предмет: Химия, автор: ekzen238

Химия, решите 2 задачи​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: unezhewaoxnw6u
1

Ответ:

Задача1:

Масса фосфорной кислоты 29,4г

Количество вещества 0,3моль

Задача2:

8.06л H 2 S

Объяснение:

Задача1:

Дано:

m(P)=9.3 г

Найти:

n(H3PO4)-?

m(H3PO4)-?

Решение:  

  1. 4P+5O2=2P2O5
  2. Р2О5 + 3 Н2О = 2 Н3РО4

n(P)=m/M=9.3/31=0.3 моль;

0.3моль фосфора-----хмоль оксида фосфора (5)

4моль-----------------------2моль

х=2*0,3/4= 0,15моль

n(Р2О5)=n(Р)=0.15 моль;

0.15моль Р2О5--------х H3PO4

1моль-----------------------2моль

х=n(H3PO4)=n(Р2О5)=0,15*2/1=0,3моль

Молярная масса H3PO4: 98 г/моль  

m(H3PO4)=n(H3PO4)*M(H3PO4)=0,3*98= 29,4г

Задача2:

Н2S+Fe(OH)3=  

АДСОРБЦИОННЫЕ МЕТОДЫ ОЧИСТКИ ОТХОДЯЩИХ ГАЗОВ ОТ H2S Гидроксид железа (III) При прохождении газа через слой данного адсорбента сероводород поглощается, при этом протекает реакция:

2 Fe(OH)3 + 3 H 2 S → Fe 2 S 3 + 6 H 2 O

Одновременно в слое сорбента образуется некоторое количество Fe2S3:

Fe 2 S 3 + 3/2 O 2 + 3 H 2 O → 2 Fe(OH)3 + 3 S

Процесс очистки как правило проводят при близком к атмосферному давлении и температуре 28 -30°С.

2 Fe(OH)3 + 3 H 2 S → Fe 2 S 3 + 6 H 2 O

Дано:

m Fe(OH)3=25.68г

Найти:

V(H2S)-?

Решение:

Молекулярная масса  Fe(OH)3 - 107г/моль

n( Fe(OH)3)=m/M=25,68/107=0,24 моль;

0,24моль( Fe(OH)3)--------хмольH 2 S

2моль ------------------------------3моль

х=0,24*3/2=0,36мольH 2 S

V(H 2 S)=n*Vm=0.36*22.4=8.06л H 2 S

Автор ответа: chemistry0ua
0

Відповідь

першої задачі:

m ( H₃PO₄ ) = 29,4 г

другої задачі:

V ( H₂S ) = 3,584 л

Пояснення першої задачі:

Дано:

m ( P ) = 9,3 г

Знайти:

m ( H₃PO₄ ) - ?

n ( H₃PO₄ ) - ?

Рішення:

1) Обчислемо кількість речовини фосфору, за формулою:

n = m / M

( M ( P ) = 31 г/моль )

n ( P ) = 9,3 / 31 = 0,3 моль

2) Запишемо два рівняння реакції:

1. 4P + 5O₂ → 2P₂O₅

2. P₂O₅ + 3H₂O → 2H₃PO₄

3) Співвідношення коєфіціентів фосфору та оксиду фосфору (V) = 4 : 2 = 2 : 1, тобто кількість речовини оксиду фосфору (V) буде у два рази меньша ніж у фосфора:

n ( P₂O₅ ) = 0,3 / 2 = 0,15 моль

4) Співвідношення коєфіціентів оксиду фосфору (V) та ортофосфатної кислоти = 1 : 2, тобто кількість речовини кислоти буде у два рази більша ніж у оксиду фосфора (V):

n ( H₃PO₄ ) = 0,15 × 2 = 0,3 моль

5) Переводимо кількість речовини кислоти у масу, за формулою:

m = n x Mr

( Mr ( H₃PO₄) = 1 × 3 + 31 × 1 + 16 × 4 = 98 )

m ( H₃PO₄ ) = 0,3 × 98 = 29,4 г

Відповідь:

m ( H₃PO₄ ) = 29,4 г

Пояснення другої задачі:

Дано:

m ( Fe(OH)₃ ) = 25,68 г

Знайти:

V ( H₂S ) - ?

Рішення:

1) Обчислюємо кількість речовини ферум (III) гідроксиду, за формулою:

n = m / Mr

( Mr ( Fe(OH)₃ ) = 56 x 1 + 3 × ( 16 + 1 ) = 107 )

m ( Fe(OH)₃ ) = 25,68 / 107 = 0,24 г

2) Запишемо рівняння реакції:

3Fe(OH)₃ + 2H₂S → Fe₂S₃ + 6H₂O

3) Співвідношення коєфіціентів гідроксид заліза (III) та сірководню = 3 : 2, тобто треба 0,24 моль поділити на три та помножити на два:

n ( H₂S ) = 0,24 / 3 = 0,08 × 2 = 0,16 моль

4) Шукаємо об'єм, за формулою:

V = n × Vm

( де Vm - це молярний об'єм, котрий = 22,4 л/моль, працює лише з газами )

V ( H₂S ) = 0,16 × 22,4 = 3,584 л

Відповідь:

V ( H₂S ) = 3,584 л


chemistry0ua: Во втором задании, я не правильно уравнял коэффициенты, там должно быть соотношение не 3 : 2, а наоборот - 2 : 3, по этому получается количество вещества сульфида водорода = 0,36 , а дальше уже по формуле объема:

V = 0,36 • 22,4 = 8,064 л
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Котик20061
Предмет: Математика, автор: sekotovaalisa