Предмет: Химия, автор: kiranesvit760

яка маса хлоридної кислоти витратится на взаємодію з цинком, якщо при цьому виділилось 44,8 л газу​

Ответы

Автор ответа: chemistry0ua
0
Відповідь:

m ( HCl ) = 146 г

Дано:

V ( газу ) = 44,8 л

Знайти:

m ( Zn ) - ?

Рішення:

1) запишемо рівняння реакції:

Zn + 2HCl —> ZnCl2 + H2

2) обчислюємо кількість речовини водню, за формулою:

n = V / Vm

( де Vm - це молярний об‘єм, котрий = 22,4 л/моль, тільки для газів! )

n = 44,8 / 22,4 = 2 моль

3) Співвідношення коефіціентів хлоридної кислоти та водню — 2 : 1, отже кільксть речовини хлоридної кислоти буде у два рази більше ніж водню:

n ( HCl ) = 2 • 2 = 4 моль

4) обчислюємо масу хлоридної кислоти, за формулою:

m = n • Mr

( Mr ( HCl ) = 1 • 35,5 = 36,5 )

m ( HCl ) = 4 • 36,5 = 146 г
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: elinavixrevska