термин рассказа вайна каля цитавай копанки Иван Науменко
Ответы
Ответ:
У повісті Івана Науменка кілька героїв: Яша Ясковець, Аркадій понеділок, Альоша Тарабан, а також Змітрок Калашкан, Алесь Бахілко, інші хлопчики зі Слобідки, з одного боку; Костя квітка і його друзі з Першотравневої вулиці, з іншого. Між ними з ініціативи Олеші Тарабана ідзе війна за Титову йому. Непорозуміння між вулицями закінчуються перемогою Первомайки, вулиці, серед дітей якої була міцна дружба, цікаві ігри, не менш цікаві корисні справи, які добровільно організувала Первомайка під командою білоголової кості.
Науменківські герої ще діти: вчаться в першому і другому класах і життя свої вивіряють в дитячих іграх, в тому числі і у війні за Титову йому.
Центральний герой повісті Яша Ясковець-хлопчик, весь вигляд якого створений художником в сукупності різних рис його характеру: душевної теплоти, чесності, проникливості в суть справи - одним словом, весь характер розкритий в його багатогранності, то просвітленої ясності, що пронизує його вигляд.
Яша Ясковець з "недоумкуватим" Пепом пасе корів, піклується про свою Рагулу, проводить час в іграх з членами сім'ї. Калі ж Яша залишається сам на сам, тут він в полоні своїх думок, своєї дитячої мрії. А його мрія була цікава, про неї хлопчик думав всю зиму, як би йому "проскакати верхи на коні по вулиці, щоб його побачила вчителька Марія Григорівна ці Ліза". Пізніше стане відомо, що дитяча мрія Яші здійснилася: "того вечора він стрибав на кані. Він летів слідом за білоголовим і бачив, що Марія Григорівна стояла біля своїх хвірток".
Через коротке, але досить балакуче зауваження-характеристику зображений образ "найміцнішого на їх вулиці жилавого, рудого Олеші, якого всі бояться". Сказане про Альоші Трабана не раз повториться в повісті, але обов'язково в зв'язці з конкретними обставинами.
Объяснение: