Предмет: Физика, автор: maksdrob

Даю 20 баллов! Помогите пожалуйста!!)
Кулька із зарядом 2∙10-8 Кл і масою 2 гр. підвішена у повітрі на шовковій нитці. Якщо до неї наблизити на відстань 3 см другу кульку з зарядом того ж знаку, то перша кулька відхиляється на 30º від вертикалі. Який заряд другої кульки?


maksdrob: 30 нКл

Ответы

Автор ответа: lvv9136
0

Ответ:

q₂=5*10⁻⁸ Кл

Объяснение:

Сила, яка підхиляє першу кульку =

F=mg*tg30*=2*10⁻⁸*10*\sqrt{3}/3=0.01 H

F=k|q₁|*|q₂|/r²

|q₂|=F*r²/k|q₁|=0.01*0.03²/(9*10⁹*2*10⁻⁸)=5*10⁻⁸  Кл

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: KondaDikie
Предмет: Английский язык, автор: Lena5511