СРОЧНОО!!!
Напишіть у зошиті про одного з історичних осіб, який зображений
на українських грошах розповідь, використовуючи факти з його біографії. На основі викладених фактів, зробіть
свій висновок, чому цей діяч удостоєний такої честі
Ответы
Ответ:
Михайло Грушевський (50грн)історик написав приблизно 2000 творів з яких
Объяснение:
10 томів з історії України
Я розповім вам про політичного діяча,який зображений на 10 гривнях. Іван Степанович Мазепа.
Іван Мазепа був прекрасним політичним діячем. Очолив Лівобережну Україну в 1687 р. (Народився 20 березня 1639 р.)
Гетьманував 1687-1709р.
Головною метою,принципом Мазепи,як гетьмана було об'єднання козацьких(українських) земель Лівобережжя, Правобережжя, Запоріжжя та Слобожанщини. Він був не лише шикарним політичним діячем,а й приймав активну участь в культурницько-просвітницької діяльності. У розвиток освіти,науки, мистецтва, книговидання він вкладав величезні кошти з державної скарбниці та власні.
При плануванні Мазепи виникло "козацьке бароко" , також називають "Мазепенською добою"..
Інша царина його культурницької діяльності була друкарська справа. Видання Мазепенської доби належать до найкращих українських книгодруків. Особливо вимогливо ставився гетьман до освіти майбутніх державних діячів,тому заохочував їх навчання в Київських академіях,а також за кордон. За Мазепи було зведено більш ніж 200 церков,які нажаль не збереглися до наших днів,наприклад Києво-Печерська Лавра,будівля великого муру та довкола неї та інших церков. Києво-Могилянський колегіум набув статусу академії( завдяки Івану Мазепі він вкладав щорічно 2000 тисячі злотих з військового скарбу ).
Він збудував багато соборів та монастирів,лікарнь,шкіл і багато інших споруд.
Українське господарство в добу Мазепи пережило піднесення. Поширилися торговельні зносини також з Кримським ханством і Чорноморсько-Дунайськими країнами. Зросла і внутрішня торгівля, зокрема торговельний обмін між північчю й півднем Гетьманщини, між Гетьманщиною і Запоріжжям та Слобожанщиною, між Лівобережжям і Правобережжям.
Існує 2 версії його любовних інтриг:
Якраз у поемі лорда Байрона "Мазепа" мало не центральною стала фантастична любовна історія, що її запустив в обіг Мазепин недоброзичливець при дворі польського короля.
Ця оповідка потім мандрувала із сюжету в сюжет, від одного автора до іншого. Нібито ревнивий чоловік, вистеживши Мазепу на таємному побаченні зі своєю дружиною, прив'язав коханця до спини дикого необ'їждженого коня - і той помчав степами на схід, в Україну.
Байрон компонує свою поему як розповідь самого героя про цю подію шведському королю Карлу ХІІ у таборі після полтавської битви й акцентує мотив його величної помсти: "Старий безумець! Він мені Проклав дорогу до престолу".
Далі легенда розгортається у згоді з романтичними ідеалами й уявленнями.
Приреченого рятує юна красуня, він наснажується потугою рідної землі. (Адже це романтики при початку позаминулого століття підносять національну ідею, уславлюють порив до свободи й права виняткової особистості. Українські реалії давали багато матеріалу для таких інтерпретацій).
Пушкін:
Поема Байрона йому не сподобалася, нарікав на те, що в ній годі шукати правди про події. І взявся потому сам старанно фальсифікувати біографію Мазепи.
Пушкін у "Полтаві" також звертається до любовної історії, цього разу іншої, реальної. Це сюжет про кохання юної Мотрі Кочубеївни та літнього вже гетьмана.
Автор поеми змінює дати, вигадує події, що суперечать задокументованим, перекручує відомі факти.
Усе задля того, аби представити українського державця пекельним злочинцем і переступником. Він-бо "зрадив" російського суверена, - того самого, який порушив підписані угоди й ґвалтовно позбавив Україну гарантованих ними свобод.
Мазепа ще нібито й збезчестив свою хрещеницю Мотрю: якби це було правдою, - гріх дійсно непрощенний.
Вірнопідданий російський поет натомість підносить Кочубея: згадаємо знамениті рядки про доправлений з Полтави в Петербург "донос" на гетьмана. Свого часу Михайло Драгоманов любив при нагоді нагадувати, що "Полтава" - єдиний у європейській літературі твір, де уславлено донос і наклепництво.Найбільше для паплюження Мазепи зробив, звичайно ж, Олександр Пушкін, видатний російський поет і не менш, може, славний звитяжець у тодішній імперській "гібридній" війні.
Висновок: Іван Мазепа,як політичний діяч і не тільки безперечно удостоєний цієї честі,як і Леся Українка,але значно більшої честі. Він зробив дуже багато для українського народу та подальшої України. Також багато споруд збереглися до цього часу,якими ми пишаємося. Наприклад,основні напрями його внутрішньо економічної політики' Він орієнтувався на інтереси козацької старшини,роздавав їх землі. Селянами дозволялося подавати скарги на панів до суду. Заборонялося примушувати козаків переходити в селянство. Заборонялося забирати у простих козаків землю.
Я вважаю це знатний такий вчинок, який пояснює його особистість. Він вкладав свої кошти,спорудив багато споруд, уклав безліч угод(Коломийські статті.)
На мою думку,це та людина,яка гідна бути на грошах.