Предмет: Биология, автор: Аноним

основні  частини черепашки черевоного молюска та двостулкового молюска

Ответы

Автор ответа: 5P5
0
Двостулкові молюски

У природі ці різноманітні молюски живуть і в прісній, і в солоній воді. Їх особливість полягає в тому, що всі вони мають раковиною, що складається з двох половинок. Стулки раковини з'єднані один з одним за допомогою еластичної зв'язки і цілої системи зубчиків. За стулками розташовується тіло молюска. На ньому можна побачити і виділити отвори для прийому їжі та води, для дихання і особливий орган молюсків - ногу. Нога може мати різноманітні форми. З її допомогою молюск пересувається по грунту з дуже невеликою швидкістю. Деякі види вміють пересуватися, відкриваючи і швидко закриваючи стулки раковини. Двостулкові молюски, на відміну від черевоногих, малорухливі, лежать на дні, іноді наполовину закопавшись у грунт, виконуючи роль живих біофільтрів: пропускають через себе воду, затримуючи каламуть і найдрібніші організми. Саме до двостулковим молюскам відносяться легендарні перлової - тварини, які вирощують перли усередині раковини.

Черевоногі молюски

Ці молюски відрізняються наявністю м'ясистою ноги на нижній стороні тіла, рота, очей і щупалець. У ротовому отворі є спеціальна терка-радула, яка розм'якшує їжу молюска. На спині розташовані мантія і раковина, яка захищає тіло. Форма раковини може сильно відрізнятися у різних видів, мати плоску, стріловидну або іншу форму. Раковина росте протягом усього життя молюска. Вона складається з декількох вапняних шарів, що виділяються з мантії. Іноді мається кришка раковини, що закриває отвір, коли молюск знаходиться всередині. Пересувається равлик повільно, по слизу, яку сама виділяє залозами ноги. Більшість молюсків - гермафродити, тобто поєднують статеві ознаки обох статей. Деякі види живородні.
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: qaz547235
СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА 8 КЛАСС ИСТОРИЯ ДАЮ 50 БАЛЛОВ
Познакомьтесь с фрагментом текста «Кондиций», предъявленных Анне Иоанновне «верховниками», и ответьте на вопросы.
«Через сие наикрепчайше обещаемся... мы ныне уже учрежденный Верховный тайный совет в восьми персонах всегда содержать и без оного согласия: 1) ни с кем войны не всчинать; 2) миру не заключать; 3) верных наших подданных никакими податями не отягощать; 4) в знатные чины, как в стацкие, так и в военные сухопутные или морские, выше полковничья ранга не жаловать, ниже к знатным делам никого не определять, гвардии и прочим войскам быть под ведением Верховного тайного совета; 5) у шляхетства живота, имения и чести без суда не отнимать; 6) вотчины и деревни не жаловать; 7) в придворные чины как русских, так и иноземцев не производить; 8) государственные доходы в расход не употреблять и всех верных своих подданных в неотменной своей милости содержать...»
1. В чем суть условий, предложенных Анне Иоанновне Верховным тайным советом?
2. Почему гвардейские полки были выведены из подчинения императрицы?
3. Можно ли в русской истории до XVIII в. найти документ, аналогичный «Кондициям»?
4. По какому пути пошло бы политическое развитие России, если бы «верховникам» удалось реализовать свой план?
5. Почему гвардия и служилое дворянство не поддержали предложение «верховников» и выступили против подписания Анной Иоанновной «Кондиций»?
Предмет: Геометрия, автор: Elbrusik