Твір срочно!
За якими морально-етичними нормами живуть дві сім'ї:Прокіп з Устиною і пан з пані?
Як такі норми співжиття сприймаються вами(за повістю інститутка)
(НАПИШІТЬ КОРОТКИ ТЕКСТ!!!ДАМ 20 балів!!!!!)
мені дуже сильно він потрібен!!!!
Ответы
Повість "Інститутка" належить до найцінніших перлин нашої літератури. Ця повість має велику пізнавальну та художню цінність як правдива пам'ятка про тяжке життя українського народу за часів кріпацтва. У ній зображено життя безправної кріпачки Устини і повновладної жорстокої поміщиці, розвиток і формування їхніх характерів. У повісті одна сюжетна лінія, що розгортається як зіткнення антагоністичних сил. Тому основний прийом композиції — прийом антитези. Прийом зіставлення авторка використовує для того, щоб ще яскравіше підкреслити непримиренність двох протилежних соціальних груп, неминучу боротьбу між ними. В результаті такої боротьби перемагають герої з високими моральними якостями. , Отже, у повісті перед нами постають дві героїні.
Устина — дівчина-кріпачка, від імені якої ведеться розповідь. Батька-матері Устина не знала, зростала сиротою при чужині, у людях. Тяжким було її дитинство. В десять років вона працює у панському дворі. Дівчина зазнала багато знущань від старої поміщиці. Однак Устина не втратила такої риси як життєлюбність: "Бувало мене й б'ють — не здержу серця, заплачу, а роздумую" трохи — і сміюся". Щоб яскравіше розкрити цю рису У стики, письменниця вводить у мову героїні народні прислів'я: "Уродись, кажуть, та й вдайся", "Журбою поле не перейдеш". Закоханість у життя пояснюється не лише веселою вдачею героїні, а й вірою у краще майбутнє: "Коли б воля, заспівав би так, що б і на селі лунало".
Безпросвітне життя було у дівчат-кріпачок старої поміщиці: підневільна праця в "дівочій", лайка, нерідко — бійка. А з приїздом панночки в маєток життя дівчат-кріпачок стало ще нестерпнішим. Особливо багато лиха зазнала Устина, яку панночка вибрала собі за покоївку. Панночка Устину і щипає, і штрикає, і гребінцем скородить, і водою зливає. Довге перебування Устини на панському дворі вплинуло на характер дівчини і виробило у неї такі риси, як терплячість, покірливість, але разом з тим і ненависть до панів. Цьому сприяло нелюдське ставлення панночки до Устини. Так, наприклад, панночка мало не задушила Устину за те, що та не змогла причесати її як слід. Хоча Устина була неписьменна, але розумна і спостережлива. Вона одразу помітила, що панночка нічого хорошого в інституті не навчилася. Інститут "благородних дівиць" не прищеплював рис благородства: "Чого там панночки нашої не навчено, а найбільш, бачця, людей туманити!" Устина мовчки зносить усі примхи панночки, не протестує, хоча це все викликає у неї гіркі роздуми: "Таке молоде, а таке немилосердне".