Визначати сюжет, тему, ідею та жанр будь якоі казки Емми Ендієвськоі.
Ответы
Ответ:
Ідея твору (від грец. «вигляд, первообраз») ядро авторського задуму, основна думка про змальовані у творі явища, висвітленню якої підпорядковані всі образи і художні засоби твору (Ідеали і переконання, які автор прагне донести до читача через свій твір).
Ідею твору можна характеризувати:
- за щаблями втілення: ідейний задум автора, естетична оцінка зображеного або авторське ставлення до зображеного, висновок читача чи дослідника;
- за параметрами проблематики: загальнолюдська, соціальна, філософська, моральна, релігійна тощо;
- за формою втілення: художньо втілена (через картини, образи, конфлікти, предметні деталі), заявлена прямо (ліричними чи публіцистичними засобами).
Мотив у художньому творі (від італ. «привід, спонукання») – тема ліричного твору (іноді другорядні теми, що доповнюють основну); найменший елемент сюжету.
Мотив (література) — проста складова частина сюжету, тема ліричного твору.Те́ма худо́жнього тво́ру — це коло подій, життєвих явищ, представлених у художньому творі, у тісному зв'язку з проблемами, які з них постають і потребують осмислення.
Назва твору: "Говорюща риба"
Жанр: казка-притча
Тема: життя риби, яка була не такою, як всі
Ідея: трагедія індивідуальності, яка не підозрює про свою не пересічність; роль дружби в житті людини.
Сюжет: В казці йдеться про чоловіка, який під час риболовлі познайомився з рибою, що говорить. Він її часто відвідував, один раз запросив рибу до себе в гості. Але вийшло так, що господиня не помітила рибу, що говорить, і разом з уловом свого чоловіка посмажила її. Коли чоловік прийшов додому, він побачив приготований обід, поїв. І під час їжі він думав, - "де ж мій товариш".