Предмет: Українська література, автор: Yulis

Помогите сложить характеристику Герасима из произведения Карпено-Корого "Сто тысяч" ( 8-ой класс, желательно на украинском)

Спасибо))))) лучшему дам 10 пкт

Ответы

Автор ответа: гуашка
8

Калитка, на перший погляд, любить землю і називає її святою земелькою, божою дочечкою. Але для нього земля є засобом збагачення, наживи: «Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки... Приобрітав би тебе без ліку». Власницька любов до землі, думаю, не приносить йому радості, а примушує думати лише про гроші, бариші, збагачення.

Герасим — працьовита людина, але бажання збагатитися зробили його обмеженим і ненаситним. Він працює з ранку до вечора сам, примушує працювати не покладаючи рук дружину Параску і сина Романа. Заради достатку і збагачення Калитка здатний пожертвувати коханням і щастям Романа та Мотрі. Посватати дівчину він обіцяє для того, щоб вона краще працювала, старалася. А сина хоче одружити з Пузирівною, заявляючи: «Мені треба невістку з приданим, з грішми».

Калитка — жадібний і скупий. З великим задоволенням він розповідає копачеві, як, видаючи заміж дочку, не додав п'ять тисяч приданого і весілля перетворилося на загальну бійку. Цей господар шкодує окрайця хліба для робітника, змушує його повернути скибку назад. «І тобі не гріх? Неділя свята, а ти ні світ ні зоря вже й жереш! Не пропадеш, як до обіду попостиш...» Своїх робітників Калитка вважає ледарями, у яких тільки одна думка: «...як би до сніданку, а після сніданку все погляда на сонце: коли б скоріше обідать». Тому і наглядає за ними, слідкує, щоб вчасно стали до роботи.

Калитка заздрить багатшим Жолудеві та Пузиреві, не вірить, що вони досягли цього чесним шляхом. У гонитві за наживою, у бажанні взяти гору над іншими хазяями Калитка йде на злочинні махінації. За п'ять тисяч карбованців він хоче купити сто тисяч. Самому страшно братися за цю невідому справу, тому Калитка запрошує кума, щоб той обміняв фальшиві гроші. Цей сільський багатій любить, як кажуть у народі, загрібати жар чужими руками. Хоча Калитка і хотів обдурити досвідченого шахрая, сам пошився в дурні, отримавши замість сподіваних грошей мішок з чистими папірцями. У відчаї він хоче накласти на себе руки, заявляючи: «Краще смерть, ніж така потеря!»

Я вважаю, що Герасим Калитка — черства й безсердечна людина, для якої немає нічого святого. Він жорстокий і страшний, бо може пожертвувати навіть щастям власних дітей заради збагачення.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: lat13
Предмет: Русский язык, автор: n3ANatanyhoSneg
Про фиалку все, конечно, слышали. Удивительно нежный цветок! Символ весны и молодости. Сколько песен, сколько стихов посвящено фиалке!Фиалки бывают самые разные. Душистая фиалка. Рогатая фиалка. Фиалка золотистая. Известные всем анютины глазки-тоже фиалки. Целых пятьсот видов.
Фиалки, в отличие от других лесных трав, зацветают дважды: весной и летом. Вот загадка. До сих пор ученые не могут объяснить, почему так происходит.
Очень трогателен букетик фиалок. Только надо иметь ввиду: радовать глаз сорванные цветы будут лишь один день, не больше. Быстро они увидают в неволе. Не лучше ли их оставить расти на земле? Не лучше ли сохранить красоту?
1)Найдите в тексте односоставное назывное предложение, имеющее указательное значение.
2)найдите предложение, в котором наиболее полно выражается основная мысль текста и позиции автора.
3)Выпишите из текста причастие, укажите его постоянное морфологические признаки.
Помогите пожалуйста очень очень нужно даю 50 балов