Предмет: Химия, автор: dkoval0655

розчин етанової кислоти масою 200 г з масовою часткою речовини 6% прореагував з кальцієм карбонатом взятим у надлишку. обчисліть об'єм газу що виділився

Ответы

Автор ответа: kuzievmaksim74
0

Ответ:

Находим массу кислоты:

m(CH3COOH) = 200 г × 0,06 = 12 г.

Находим количество вещества кислоты:

v(CH3COOH) = 12 г : 60 г/моль = 0,2 моль.

Находим концентрацию кислоты:

c(CH3COOH) = 0,2 моль : 0,2 л = 1 моль/л.

Находим концентрацию катионов водорода:

[H+] = 8,44 × 10^(-4) моль : 0,2 л = 4,22 × 10^(-3) моль/л

Находим степень диссоциации:

α = 4,22 × 10^(-3) : 1 = 4,22 × 10^(-3) = 0,422%.

Похожие вопросы