1. Що таке рецептори? 2. Як поділяють рецептори за типом подразнення, яке вони
сприймають? 3. Які особливості будови та функціонування складних очей членис-
тоногих? 4. Яка будова та функції бічної лінії риб? У яких ще тварин є цей орган
чуття? 5. Які особливості будови органа слуху в різних груп хребетних тварин?
Ответы
Ответ:
1. це частина сенсорної системи або автономної нервової системи, нервове закінчення або спеціалізована клітина, які у відповідь на подразнення створюють сигнал у вигляді потенціалів дії, та відправляють його до нервового центру.
2.Залежно від природи подразнення рецептори поділяють на механічні – які збуджуються при механічному подразненні звуковою хвилею (слухові), дотиком, тиском (дотикові); хімічні – рецептори смаку, нюху; світлові – рецептори ока, температурні, рецептори положення тіла і його частин у просторі у м'язах, суглобах, зв'язках.
3.У більшості членистоногих добре розвинені органи зору. Прості очі мають одну лінзу, а складні, або фасеткові, утворені великою кількістю вічок, які щільно прилягають одне до одного. Вони забезпечують мозаїчний зір. При цьому кожне вічко сприймає частину довкілля, а вже в головному мозку формується остаточне зображення.
4.
Будова:
-Нерв
-Нейромаст
-Мускул
-Епідерміс
-Пора бокової лінії
-Канал бокової лінії
-Луска
Використовується для орієнтації у воді. Ззовні виглядає як тонка лінія з обох боків тіла від зябер до основи хвоста.
Також Боковая лінія є у круглоротих, риб, а також у личинок і деяких дорослих земноводних.
5.Основні органи чуття хордових тварин: слуху, зору, нюху, смаку, рівноваги, різноманітні рецептори у шкірі. Особливий орган чуття - бічна лінія - є у більшості риб, личинок амфібій. Вона дає змогу тваринам добре орієнтуватись у водному середовищі. У риб є лише внутрішнє вухо, у земноводних, плазунів і птахів - внутрішнє та середнє, у ссавців - є ще й зовнішнє, представлене вушною раковиною та зовнішнім слуховим проходом.
Ответ:
В кожному фото є відповіді до запитань. Кожну відповідь прономирована. Думаю допомогла