Предмет: Українська література, автор: bobatanunbau

Л.Глібов "Жаба і Віл" Паспорт твору

Ответы

Автор ответа: dasazarcenko93
16

Ответ:

Тема “Жаба і віл”: зображення жаби, яка намагалася позмагатися з волом стосовно розміру, в результаті «з натуги луснула — та й одубіла».

Ідея “Жаба і віл”: засудження на прикладі жаби негативних людських вад, а саме: жадібності, заздрості, пихатості, хвалькуватості.

жадібності, заздрості, пихатості, хвалькуватості.

Основна думка: «…найлучче жити, Як милосердний бог дає».

Рік написання та першої публікації: 1908 рік.

Композиція “Жаба і віл”

Вступ: Жаба вилізла на берег подивитися і трохи погрітися і, побачивши Вола, вирішила з ним позмагатися.

Основна частина: змагання Жаби з Волом; намагання подруги-сестри Жаби довести їй марність цієї справи.

Закінчення: шкода, яку заподіяла Жаба собі — самознищення. Мораль: автор звертає увагу на застосовування тих реальних власних можливостей, які «милосердний бог дає».

Герої байки “Жаба і віл”: Жаба, її подруга-сестра, Віл, автор.

Байка Л. Глібова розповідає про Жабу, яка, побачивши Вола, захотіла ти такою великою, як він. Заздрість примусила її надиматися, поки ! луснула, хоч подруга й застерігала її про небезпеку. Це алегорична картина, яка висміює людей, що прагнуть досягти того, що виходить межі їхніх можливостей. Причому йдеться не про щось необхідне, суспільно корисне, а про звичайні забаганки. Автор у кінці виводить мораль: треба жити так, “як милосердний Бог дає”, тобто відповідно до своїх можливостей та здібностей. Байка побудована у формі динамічного діалогу, з емоційно забарвленою лексикою (голубонька, одубіла та ін.).

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
6. В каком предложении нарушены грамматические нормы? А) В старших классах необходимо более глубокое изучение литературы. Б) Зимой путь через горы был значительно опаснее. В) Дорога будет отрементирована в самое ближайшее время. Г) При дневном освещении рисунок казался еще более отчетливее и ярче. 7. В каком предложении нарушены грамматические нормы? А) Анна в игре ловчее своих подруг. Б) Вкус приготовленного блюда горше из-за переизбытка перца. В) В России нет озера глубже Байкала. Г) Палитру на картинах начинающего художника следует признать более богаче, чем на полотнах его учителя. 8. В каком предложении не нарушены грамматические нормы? А) Самый кратчайший путь к озеру пролегал мимо леса. Б) В самое ближайшее время необходимо заняться текущими делами. В) Самый чистый воздух в горах Кавказа. Г) Самые красивейшие фотографии были сняты на берегу Тихого океана.
Предмет: Окружающий мир, автор: апрлллтиимм
Предмет: ОБЖ, автор: gysandbelka