Предмет: Химия,
автор: k000ttt
У реакції вступає по 0,75 моль хлоридної кислоти з такими основами: а) натрій гідроксид; б) магній гідроксид; в) алюміній гідроксид. Складіть pівняння реакцій і обчисліть кількість речовини кожної основи, необхідної для реакції
Ответы
Автор ответа:
4
Ответ:
Объяснение:
0,75 моль Х моль
1) HCl + NaOH = NaCl + H2O
n=1 моль n=1 моль
0,75 моль HCl - Х моль NaOH
1 моль HCl - 1 моль NaOH
n(NaOH) = 0,75 *1 / 1 = 0,75 моль
0,75 моль Х моль
2) 2HCl + Mg(OH)2 = MgCl2 + 2H2O
n=2 моль n=1 моль
0,75 моль HCl - Х моль Mg(OH)2
2 моль HCl - 1 моль Mg(OH)2
n(Mg(OH)2) = 0,75 * 1 / 2 =0,375 моль
Х моль 0,75 моль
3) Al(OH)3 + 3HCl = AlCl3 + 3H2O
n=1 моль n=3 моль
Х моль Al(OH)3 - 0,75 моль HCl
1 моль Al(OH)3 - 3 моль HCl
n(Al(OH)3) = 1 * 0,75 / 3 =0,25 моль
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: donyaa1
Предмет: Другие предметы,
автор: ket58
Предмет: Английский язык,
автор: nikita202031
Предмет: Математика,
автор: Kasha09
Предмет: Русский язык,
автор: лиза2936