Предмет: Литература, автор: dashakorovojcenko

Тодось Осьмачка

Нужно написать почему он емигрировал со страны и что он писал там за рубежом​

Ответы

Автор ответа: vitaliashebanova
0

Ответ:

         Тодось   Степанович Осьмачка (1895–1962) –  український письменник, поет- імпресіоніст, перекладач,   громад. і політ. діяч, педагог. Народився с. Куцівка (нині Черкащина).  Представник символізму, експресіонізму та неоромантизму. Перекладач творів Шекспіра. Основна праця — «Старший боярин» (1946).

        У період 1930—1932 р.р. мешкав на Кубані. Але багато кого незалежність мислення й гарячковість реагування Осьмачки дратували й не давали змоги зрозуміти його внутрішній стан.

           З    1930 р. ЗАЗНАВАВ ПОСТІЙНИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ   з боку  влади, оскільки наполегливо виступав із критикою комуністичної ідеології.  Тому мав намір нелегально перейти через польський кордон.   Був двічі заарештований (лютий 1933; квітень 1934),. Він симулює начебто божевілля. Його переводять в психіатричну лікарню в Києві (пізніше він це змальовує  у повісті «Ротонда душогубців» в образі Івана Бруса). У 1942 переїхав до Галичини, а в 1943 – до Німеччини (перебував у  таборах для переміщених осіб), належав до Мистецького укр. руху (1946–49), активно друкувався. У подальшому часто змінював місце проживання,  бо боявся розправи  від агентів КДБ.  Переїхав до США,  але страх та постійні підозри змусили його знову зірватися з місця й переїжджати від країни до країни.  

Його твори в період після еміграції:

   Епічний прозовий  твір: «Старший боярин» (1946) – позначений казковістю й ліричністю розкутого поетичного самовираження;

Книга «Поет» (1947).    «План до двору» (1951).

У 1953 році   поетична збірка «Китиці часу» —  вірші периоду  1943-1948 рр., -  реалії емігрантської дійсності,  ностальгічні, звернені до України. Поезії у книжці «Із-під світу» (1954).  

«Ротонда душогубців» (1956).  

        Однак нерозуміння земляків-критиків,   байдужа читацька аудиторія  посилювали відчай і безвихідь письменника.  

            Помер Тодось Осьмачка на 67-му році життя , у психіатричній лікарні поблизу Нью-Йорка, куди був перевезений з Мюнхена (там його підібрали на вудиці у стані нервогого параліча; бо страх переслідування   зумовлював  важкі психологічні „провалля” й заважав йом у жити).

          На честь вшанування поета засновано благодійний Фонд «Тодось Осьмачка», який проводить лірично-поетичні толоки «Хата Осьмачки».

            До 115-ї річниці від дня народження поета  випущена  друком -публіцистична  збірка «Чи я побачу й ще Вкраїну»  (добірка віршів Т. Осьмачки).

               У 2013 засновано Літературну премію імені Тодося Осьмачки, першим лауреатом якої став Мирослав Дочинець.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: макс2212
Предмет: Алгебра, автор: Vladik11072001