Ваше ставлення до поетичної творчості Олени Теліги?
помогите пожалуйста(
Ответы
Оле́на Іва́нівна Телі́га (з дому Шовгеніва або Шовгенова; 8 (21) липня 1906, Ільїнське, Московська губернія, Російська імперія — 21 лютого 1942 (?), Київ, Україна) — українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН.
Оле́на Іва́нівна Телі́га
Творчість Олени Теліги цікава та багатогранна. Радимо з нею ознайомитися усім школярам, адже вона може багато розповісти про історію української літератури минулого століття, її розвиток і трагізм. Наш матеріал окреслить для вас найголовніші риси творчості мисткині.
Спадщина Олени Теліги невелика за обсягом, але вельми значна за своєю сутністю і публіцистичною спрямованістю, характерною для поетів “празької школи”.
Остаточні зміни у світогляді майбутньої поетеси й революціонерки відбулись після її вступу на історико-філологічний факультет Українського педагогічного інституту ім, М. Драгоманова в Празі, де вона близько познайомилась із Н. Лівицькою-Холодною, Ю. Дараганом, Є. Маланюком, Л. Мосендзом, О. Ольжичем та іншими талановитими письменниками “празької школи”.
За своїм духом вічного бунту, заклику до боротьби І поезія нагадує поетичні твори Олега Ольжича. Героїзм як найвища чеснота, як взірець людської гідності, — то визначальний орієнтир її життя і творчості, тісно пов’язаних із боротьбою за національне визволення рідного народу.
У вірші “Сучасникам” поетеса звернулась “є тільки до сучасників, можна сказати, що рядки цього твору — моральний заповіт усім нащадкам, яких вона закликає не до словесного марнотратства, а до конкретних дій:
Нe треба слів! Хай буде тільки діло!
Його роба — спокійний і суворим.
Ставлення хороше так як Олена Теліга була хороший поет справедлива і вірна своїй країні.Цікаві твори