Предмет: Українська мова, автор: etli09ow4cq4

- Випишіть із приказок слова, у яких відбувається чергування голосних звуків.
Смачне, хоч на собак вилий. 2. Сопе, як ковальський міх. 3. Співає, як муха в глечику. 4. Стоїть, як на ножах. 5. Помічник, як коневі заєць. 6. Підганяй коня вівсом, а не батогом. 7. Хвиля одна одну наганяє.
З однією з приказок складіть речення.
Письмове завдання : вигадайте та запишіть у зошит казкову історію, щоб пояснити, чому звуки почали чергуватися. Вживайте слова, в яких відбулося чергування голосних. (Обсяг 0,5 сторінки)

Ответы

Автор ответа: uspex13
1

Відповідь:

ковальський - кувати

ножах - ніж

Помічник - помагати

коневі - кінь

Підганяй - підгонити

вівсом - овес

батогом - батіг

наганяє - нагонить

Про людину, яка береться допомагати сильнішому, кажуть: "Поміічник, як коневі заєць."

У місті Фонополіс мешкало багато різних звуків. Одні жили самітниками: А, У, В. Інші мали великі родини. У родині Ломити було аж шість звуків. Найстарші завжди ходили втрьох і всім заправляли. Їх так і називали - ЛОМ. И з'явився останнім серед усіх, йому все діставалося місце між ЛОМ і ТИ. И дуже хотів бути схожим на старших, особливо на кругленького О. Ходив за ним хвостом, у всьому допомагав. Коли О щось говорив, И аж завмирав. Став якось перед дзеркалом і почав свій чуб загинати, щоби стати круглішим. Та коли вийшов так на вулицю, з нього всі почали кепкувати: "Ти диви! Ходив-ходив за О хвостом і сам перетворився на о з хвостом." Шкода стало О молодшого, зібрав він своє ріденьке волосся у хвіст та й каже: "Ану, хто сміливий посміятися з мене?" Усі чудувалися, бо тепер замість двох різних родичів перед ними стояли як дві краплі води. Отак і перетворилася родина Ломити на Ламати.

Пояснення:

Похожие вопросы