помогите заполнить таблицу.
Ответы
Іван Сила - Простий хлопець із селянської родини досяг успіху,
здобув славу , визнання, ставши найсильнішою людиною світу. Цілеспрямований, наполегливий, працьовитий,чуйна людина, переживає не лише за себе
Вуйко Микульця
Дядько з обвислими вусами, у зеленій крисані, з яким їхали від самого початку, чекав його на виході
Міха Голий
Другорядний персонаж.Прототип. Немає.Соціальне значення героя.
Міха Голий - представних соціальних низів, підліток, у якого немає сім`ї, який часто голодний, у нього старе, пошарпане, брудне вбрання, немає житла.
Фікса
таємний агент поліції. “Це був опецькуватий чоловічок зі швидким поглядом і рухливими щурячими вусами. Коли він щось роздивлявся, то здавалося, ніби принюхується”
остальное в комментариях
Ответ:
Дракон Грицько тільки зовнішньо нагадує величезне змієподібне чудовисько з крилами й вогняним диханням, насправді ж це зовсім не хижак і не втілення ворожої людям сили, а, навпаки, - миролюбне й миле створіння, яке любить світ і прагне пізнавати його, яскрава індивідуальність, тонка натура, життєлюб, поет, що пробуджує в серцях любов і добро. На жаль, у жорстокому світі людей він приречений на загибель, бо «нетутешній». Попри це, його коротке життя, його поезія і самопожертва недаремні, бо врешті-решт засіяні ним зерна добра й любові проростають у людських серцях і світ стає кращим.
• Пустельник – колишній воєвода, самотній філософ, книжник і літописець, учитель, наставник і друг Грицька, який відчинив йому двері пізнання світу й людської душі, відкрив розуміння краси і добра, проте не зміг урятувати від людської жорстокості й сам виявився нездатним піднятися до шляхетного рівня свого учня. Вже після своєї смерті й загибелі дракона пустельник сформулює печальний висновок: зло не від дракона. Зло в самих людях, їхніх лихих інстинктах, їхньому намаганні знайти ворогів, на яких вони перекладають власні провини і яких прагнуть розіп’ясти.
• Князь – володар Люботина, жорстокий, бездушний, заради своїх інтересів маніпулює іншими, вдається до прямої брехні, втирається в довіру, зраджує, досягає злочинної мети шляхом безсоромного підступу, проте потім усвідомлює скоєне, намагається знайти собі виправдання й зрештою помирає від мук совісті.
• Лицар Лаврін – великий воїн, справжній герой, здійснив чимало подвигів, побував у багатьох походах, людина честі, не боїться говорити правду можновладцям у вічі, безстрашно йде в бій проти зла, не терпить підлабузництва, дбає про свою бездоганну репутацію, справедливий, розумний, не шукає золота чи високих посад, але жадає зажити лицарської слави. Ідеалом для нього є князь Святослав Завойовник. Під час турніру Лаврін починає здогадуватися, що не все так просто з драконом, бачить його погляд, у якому аж ніяк не злоба, а щось зовсім інше, помічає живу й неушкоджену князівну, а головне, розуміє, що дракон не хоче битися й, навпаки, хоче, щоб це його швидше вбили. Коли ж лицар узнає всю правду, він проклинає Люботин і назавжди покидає це місце брехні, зради й убивства.
• Джура лицаря Лавріна – метикуватий, хоробрий, в усьому намагається наслідувати свого пана, проте ще не усвідомлює до кінця, що таке лицарська честь. Джура цікавиться подіями, що відбуваються навколо нього, проте він і досить наївний, йому бракує життєвого досвіду й мудрості, вчинки його спонтанні, необдумані, він радше керується у своїх діях емоціями й стереотипами. Саме від його списа вмирає дракон, але це випадковість, спричинена нетерплячкою, а не геройський вчинок, втім, джура навіть не усвідомлює цього й сприймає за подвиг, а шлюб із князівною як заслужену нагороду.
• Князівна Настасія – егоїстична, нещира, лицемірна, задля любовних походеньок наперед готова таємно зраджувати чоловіка, заради задоволення своїх потреб цинічно використовує дракона, удає з себе щиру, наївну, приязну дівчину, маніпулює Грицьковою довірою, недосвідченістю й добрими почуттями. Після смерті дракона бере шлюб із молодим метким джурою і не переймається химерами совісті.
• Таємний радник – цинічний, безжальний, безпринципний, корисливий маніпулятор, позбавлений будь-яких ознак совісті. Прикриваючись пишномовними фразами про обов’язок і патріотизм, вирішує власні корисливі інтереси, не гребуючи при цьому підлими погрозами.
• Воєвода Антось – відданий служака, розсудливий, наділений практичним розумом, інколи дає князеві слушні поради, звик сумлінно виконувати доручене, навіть коли й усвідомлює не зовсім праведний характер цих доручень. Пан Антось по-своєму чесний і порядний, зокрема, його жахає князева підступність, йому шкода дракона, однак протестувати він не наважується.
• Мойша Шамуель – шинкар, спритний, хитрий, звик догоджати відвідувачам, не гребує обманом, часто говорить не те, як він думає насправді, а те, що хотіли б почути від нього; його поведінка часто є нещирою, адже йому нерідко доводиться вивертатися з несприятливих ситуацій, захищати себе, родину й шинок як від клієнтів, так і від влади.
• Відьма – баба-чаклунка, яка випробовує лицарські якості пана Лавріна, намагається спокусити його чудодійним мечем Вілоданом, а коли той відмовляється, мститься, насилаючи блуд.
Объяснение: