Предмет: Химия, автор: boikoandriy72

речо
Зважена
на електронних
терезах
ДО
?
220. Учень, виконуючи завдання варіанта I, замість розчину з масо-
вою часткою сечовини 0,05 приготував 40 г4 %-го розчину. Як
йому виправити свою помилку, використавши цей розчин?
Здійсніть необхідні обчислення.
221. Учениця, виконуючи завдання варіанта II, замість 4 %-го
розчину сечовини приготувала із 2 гречовини розчин із
масовою часткою сечовини 0,05. Як їй виправити свою
помилку, використавши цей розчин? Здійсніть необхідні
обчислення.
179​

Ответы

Автор ответа: aisharagimova100
4

Ответ:

Объяснение:

Вправа 203 / 220 (2020) Учень, виконуючи варіант І лабораторного досліду 4, замість розчину з масовою часткою сечовини 0,05 приготував 40 г 4%-го розчину. Як йому виправити свою помилку, використавши цей розчин?

Дано: m(розчину)=40 г; w1(сечовини)=4%, w2(сечовини)=0,05

Знайти: m(сечовини)-?

Розв'язання

1. Обчислюємо масу сечовини в 40 г розчину з масовою часткою сечовини 4%:

m1(сечовини)=w1(сечовини) • m(розчину)=0,04 • 40=1,6 г

2. Нехай маса сечовини, яку треба додати, дорівнює х г, тобто m(сечовини)=х г, тоді, підставивши значення у формулу обчислення масової частки сечовини в другому розчині: w2(сечовини)=(m1(сечовини)+m(cечовини))/(m(розчину)+m(сечовини)),

отримаємо алгебраїчне рівняння і розв'яжемо його.

0,05 = (1,6 + х)/(40 + х)

0,05 • (40 + х) = 1,6 + х

2 + 0,05х = 1,6 + х

2 - 1,6 = х - 0,05 х

0,4 = 0,95 х

х = 0,4:0,95

х = 0,42

Відповідь: для приготування 5% розчину сечовини із 40 г цього ж розчину з масовою часткою сечовини 4%, потрібно добавити до цього розчину ще 0,42 г сечовини.

Вправа 204 / 221 (2020) Учень, виконуючи варіант ІІ лабораторного досліду 4, замість 4%-го розчину сечовини приготував із 2 г речовини розчин з її масовою часткою 0,05. Як йому виправити свою помилку, використавши цей розчин?

Дано: m(сечовини)=2 г, w(сечовини)=0,05, w2(сечовини)=4%

Знайти: m(води)-?

Розв'язання

І спосіб

1. Обчислюємо масу розчину з масовою часткою сечовини 0,05:

m(розчину)=m(сечовини)/w(сечовини)=2:0,05=40 г

2. Обчислюємо масу розчину з масовою часткою сечовини 4%:

m2(розчину)=m(сечовини)/w2(сечовини)•100%=2 г:4%•100%=50 г

3. Знаходимо масу води, яку треба долити до першого розчину:

m(води)=m2(розчину)-m(розчину)=50 г – 40 г=10 г, або 10 мл, бо ρ(води)=1 г/мл, тому m(води)=V(води).

ІІ спосіб

1. Масова частка речовини в будь-якому розчині показує масу розчиненої речовини, що міститься у 100 г розчину, тому для визначення маси всього розчину складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

Пропорція для обчислення маси розчину з масовою часткою сечовини 0,05 (5%):

у 100 г розчину міститься 5 г сечовини, тоді

у х г розчину — 2 г сечовини

100 г / х г = 5 г / 2 г, звідси за властивістю пропорції

х г • 5 г = 100 г • 2 г

х=100 г • 2 г : 5 г=40 г, тому m(розчину)=40 г.

Пропорція для обчислення маси розчину з масовою часткою сечовини 4%:

у 100 г розчину міститься 4 г сечовини, тоді

у х г розчину — 2 г сечовини

100 г / х г = 4 г / 2 г, звідси за властивістю пропорції

х г • 4 г = 100 г • 2 г

х=100 г • 2 г : 4 г=50 г, тому m2(розчину)=50 г

2. Знаходимо масу води, яку треба долити до першого розчину:

m(води)=m2(розчину)-m(розчину)=50 г – 40 г=10 г, або 10 мл, бо ρ(води)=1 г/мл, тому m(води)=V(води).

ІII спосіб

1. Обчислюємо масу розчину з масовою часткою сечовини 0,05:

m(розчину)=m(сечовини)/w(сечовини)=2:0,05=40 г

2. Нехай маса води, що треба добавити, дорівнює х г, тобто m(води)=х г, тоді, підставивши значення у формулу обчислення масової частки розчиненої речовини (сечовини) в новому розчині, а саме:

w2(сечовини)=m(cечовини)/(m(розчину)+m(води)), отримаємо алгебраїчне рівняння і розв'яжемо його:

0,04 = 2/(40 + х)

0,04 • (40 + х) = 2

1,6 + 0,04х = 2

0,04х = 2 - 1,6

х = 0,4 : 0,04

х = 10, тобто m(води)=10 г, або 10 мл, бо ρ(води)=1 г/мл, тому m(води)=V(води).

Відповідь: до розчину, що містить 2 г сечовини з її масовою часткою 0,05, треба додати 10 мл води, щоб одержати розчин з масовою часткою сечовини 4%.

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: рина39
Предмет: Русский язык, автор: гостттт
Предмет: Биология, автор: dano4ks