Предмет: Литература, автор: katyabohush10

Твір на тему цінність життя за твором О. Генрі Останній листок

Ответы

Автор ответа: itachi056
5

Ответ:

клерки, фермери, ковбої, художники та інші. У своєму житті вони не вирішують яких-то глобальних проблем, а живуть звичайним буденним життям, в якому є і сумне, і смішне, і підле, і шляхетне. Та при більш детальному розгляді можна побачити, що життя цих людей та деякі їх вчинки і є справжнім подвигом, подвигом не заради себе, а заради інших.

Новели О. Генрі відрізняються реалістичністю та романтичністю. Крім того, у творах письменника гармонійно переплітається гумор, сатира і комічний гротеск. Усі оповідання відрізняються динамічністю подій і написані простою, доступною мовою з використанням простонародного жаргону. А головною особливістю творів О. Генрі є завжди несподіваний фінал. Цікавий той факт, що уперше на українську мову новели О. Генрі переклав Остап Вишня.

О. Генрі називають співцем долі звичайної маленької людини. У його новелах немає визначних подій, більшість його персонажів не є видатними особистостями або людьми, які здатні на подвиг у повному його розумінні. Герої його новел – це звичайні люди, що живуть звичайним життям, у звичайних обставинах, зі своїми маленькими радощами та своїм великим сумом. Вони найчастіше добрі, але досить часто зовсім безпорадні в оточуючому їх жорстокому світі. Та не зважаючи на ці обставини, вони постійно намагаються хоч трішечки змінити і розкрасити своє сіре життя, зробити його кращим та більш радісним.

Великою повагою до такої маленької людини відзначається і чудова поема О. Генрі «Останній листок», яка знайомить нас одразу з трьома героями твору. Це старий художник – невдаха Берман та дві молоді художниці Джонсі та Сью. По сюжету новели Джонсі тяжко захворює і спостерігаючи світ через вікно, вона вирішує, що помре, коли за вікном відлетить останній листок плюща. На вулиці осінь, і листя на плющі стає все менше і менше, тому все менше і менше часу залишається у дівчини до кінця її життя. Подруга хворої розповідає старому художнику про те, що загадала Джонсі і своєю розповіддю примушує його замислитися над тим, як же допомогти дівчині.

Коли на плющі залишався останній листок, хвора Джонсі вже не сподівалася на своє одужання, і наступного ранку прокинувшись, не думала, що листок буде ще на місці. Але він залишався там навіть незважаючи на погану погоду, вітер та дощ, і дівчина вирішила, що це добрий знак і швидко пішла на одужання.

Лише після того, коли молода художниця майже одужала, вона дізналася, що єдиний листок на плющі – це остання робота старого Бермана, який усе своє життя мріяв написати шедевр. Таким шедевром і став останній листок плюща, малюючи який у непогоду, старий художник застудився і вже через два дні помер.

Я вважаю, що вчинок старого Бермана – це приклад надзвичайної доброти, на яку здатні лише звичайні люди, яких багато серед нас і яких ми навіть не помічаємо у нашому метушливому повсякденному житті. Така доброта набагато важливіша, ніж окремі героїчні вчинки. І невеличкий листок плюща – це справжній шедевр, та шедевр не в художньому розумінні, а в життєвому, бо в нього була вкладена любов людини з великою душею, любов до іншого, надзвичайне бажання людяності і добра. В образі Бермана О. Генрі показав героя з доброю душею і змусив нас пильно придивлятися до кожної людини та вчитися бути гуманним, відноситися з добротою до всього, що нас оточує.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: ffff26