Предмет: Химия,
автор: semenuk59
Срочно будь ласка
Обчисліть масу фосфору, що необхідно спалити для добування фосфор(V)оксиду масою 7,1 г
Ответы
Автор ответа:
14
Ответ:
Відомо: m(P2O5)=7,1 г
Знайти m(P)-?
Розв'язування:
1. Обчислюємо кількість речовини P2O5 масою 7,1 г за формулою n=m/M, де M=Mr г/моль
Mr(P2O5)=2•Ar(P)+5•Ar(O)=2•31+5•16=142, тому М(P2O5)=142 г/моль
n(P2O5)=m(P2O5)/M(P2O5)=7,1 г : 142 г/моль=0,05 моль
2. Записуємо рівняння реакції: 5О2 + 4P = 2P2О5
За рівнянням реакції n(P):n(P2O5)=4:2, звідси
n(P)•2=n(P2O5)•4, тому
n(Р)=n(Р2O5)•4:2=0,05 моль•4:2=0,1 моль
3. Обчислюємо масу фосфору кількістю речовини 0,1 моль за формулою m=n•M
Mr(Р)=Ar(Р)=31, тому М(Р)=31 г/моль
m(Р)=n(Р)•M(Р)=0,1 моль•31 г/моль=3,1 г
misabelaev093:
спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: StCatherine
Предмет: Французский язык,
автор: Asik1504
Предмет: Русский язык,
автор: Тата11111111
Предмет: История,
автор: оля2165