Предмет: Право, автор: korolyovamaria006

Чому закон передбачає можливість примусових заходів виховного характеру щодо дітей у віці до 14 років, які вчинили діяння, що має ознаки злочину? Чому таке діяння, вчинене дитиною у віці до 14 років, не є злочином?
помогите пожалуйста​

Ответы

Автор ответа: nikysha1406
1

Ответ:

Примусовими заходами виховного характеру є певні заходи, які застосовуються до неповнолітнього в разі вчинення такою особою кримінального правопорушення, які полягають у звільненні від кримінальної відповідальності, або застосуванні відповідного заходу адміністративного впливу.

Відповідно статті 31 Цивільного кодексу Українималолітньою є фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років. В силу положень статті 34 Цивільного кодексу України повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття), таким чином вік неповнолітньою особи встановлюється з чотирнадцяти до вісімнадцяти років, за виключенням випадків встановлених Законом.

Відповідно до законодавства примусові заходи виховного характеру можна застосовувати до особи, яка у віці від 14 до 18 років учинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин (частина перша статті 97 КК України), а також до особи, котра у період від 11 років до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, учинила суспільно небезпечне діяння, що має ознаки дії чи бездіяльності, передбачених Особливою частиною КК України (стаття 498 КПК України).

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: viktoriya365
Предмет: Английский язык, автор: maksimsavin2