«олень август» розповідати про хлопчика женю за алгоритмом «план характеристики літературного героя». 1. зовнішній вигляд. 2. вчинки героя. 3. ставлення до нього інших персонажів. 4. мова героя. 5. риси характеру
Ответы
Женя — звичайний школяр (першокласник чи другокласник). Він має щиру та відкриту душу, «…він у душі дав собі слово, що завжди буде старанним і працьовитим».
Портрет Жені («…невиразні, ще не сформовані риси обличчя, припухлий рот… »; «благеньке пальтечко»).
Женя добрий і щирий у власних почуттях, він із захватом слухає все, що розповідає йому режисер. Але він занадто довірливий. Коли, бажаючи зробити хлопцеві приємне, режисер Альтов пропонує Жені прийняти участь у неіснуючих зйомках фільму про золотошукачів, яких згідно з сюжетом рятує із біди маленький хлопчик з дивовижним ім’ям Олень Август, Женю повністю захоплює ця пропозиція. Саме цього хлопчика пропонує Жені грати в фільмі режисер. І хлопчик вірить дорослому, на його погляд, чудовому режисеру. Альтов дурить довірливого хлопця і не розуміє, що його слова глибоко западають у душу Жені. А коли режисер розповідає школяру про любов до оленів головного героя неіснуючого фільму, якого нібито буде грати Женя, хлопець, великий мрійник і фантазер, одразу ж уявляє собі величних і благородних лісових жителів, які з’являються в очах учня прямо на пустирі, де він знаходиться з Альтовим. Хлопець спостережливий і не раз бачив цих тварин у зоопарку, тому йому неважко уявити оленів перед собою.
І хіба ж то не справжній дар – реалістично і яскраво уявляти собі те, що розповідає тобі співрозмовник, та мати змогу внести в своє життя казковий елемент, частку чогось незвичайного та дивовижного. Навіть режисер Альтов визнає талант хлопця та його прагнення до самоствердження. І роздумуючи над майбутнім головного героя оповідання, над рисами його характеру, з впевненістю можна сказати, що його життя, скоріше за все буде пов’язане з творчою професією, в якій він досягне видатних результатів.