Предмет: Химия,
автор: Devochka1476
ДАЮ 100 БАЛОВ
Задача 1. На натрій гідроксид кількістю речовини 0,3 моль подіяли ортофосфатною кислотою. Яка маса солі утворилася?
Ответы
Автор ответа:
1
3NaOH + H₃PO₄ = Na₃PO₄ + 3H₂O
n(NaOH) = 0,3 моль
По условию: n(Na₃PO₄) = ⅓n(NaOH)
т.е n(Na₃PO₄) = ⅓ × 0,3 = 0,3 ÷ 3 = 0,1 моль
n(Na₃PO₄) = 0,1 моль
По формуле m = M × n, найдем массу соли
M(Na₃PO₄) = 164 г/моль
m(Na₃PO₄) = 0,1 моль × 164 г/моль = 16,4 грамм
Ответ: 16,4 грамм
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: ZhannaA11
Предмет: Окружающий мир,
автор: mrsklyarov1978
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: ZZGum
Предмет: Українська мова,
автор: Аліна228
Предмет: Алгебра,
автор: Gracion