Предмет: Биология, автор: andreybelan7777

Срочно даю 10 баллов. Як тварини розуміти мову людини?​

Ответы

Автор ответа: zaprobobik
1

Ответ:

Частково розуміють мову людини собаки, кішки, папуги, мавпи, дельфіни.

Дослідження з папугою жако Алекс.

Папуга вивчив кілька десятків слів (назви предметів, кольорів, форми тощо) та фраз типу («Я хочу ...», «Чим відрізняється?» та інші). Згодом птах запам'ятав назви понад 30 предметів, причому міг зазначати їхній колір і матеріал. Він не просто називав предмети, не механічно повторював вивчені слова і фрази, а розумів, що говорить. Коли йому показували пару нових предметів, він майже безпомилково вказував, чим ці предмети схожі (наприклад, за формою), а чим відрізняються (наприклад, за кольором). Якщо предмети були абсолютно однакові, то на запитання: «Чим відрізняється?» папуга відповідав: «Нічим».

Коли Алекса навчили назв цифр, виявилося, що він може вказувати число предметів у невеликій (до п'яти предметів) групі, навіть якщо він бачив їх уперше.

Дослідження з шимпанзе Уошо. Оскільки голосовий апарат мавп не пристосований до людської мови, вчені почали вчити мавпу мови глухонімих - мови жестів.

Шимпанзе Уошо з 10 місяців ростили в умовах, схожих на умови виховання дітей людини. Спілкувалися виключно мовою жестів. Через кілька років експерименту вчені помітили, що Уошо вивчала нові жести не тільки під час спеціалізованого навчання, а й спостерігаючи за людьми, причому негайна винагорода перешкоджала навчанню і відволікала шимпанзе. Щоб жест вважався засвоєним, Уошо мала використати його самостійно доречним чином протягом 14 послідовних днів. У віці чотирьох років вона знала вже понад 130 слів, використовувала «слова» не тільки для позначення видимих предметів і дій, але й для розповіді про власні спогади й думки.

Коли в Уошо народилося дитинча, то воно почало вчитися жестів, спостерігаючи не за людьми, а за іншими мавпами, при цьому Уошо допомагала йому правильно показувати руками жести-символи.

Проводили дослідження з іншими мавпами. Тільки-но мавпи засвоювали 10-15 знаків, одразу починали їх комбінувати - будувати з них речення. Звичайно, це були зовсім прості ланцюжки: «Дай пити!»; «Відкрий - ключ - солодкий», «Будь ласка - Уошо - фрукт – солодкий» (дістати фрукти з холодильника); «лоскотати - Уошо - швидше - швидше» тощо.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: sktatiana
Предмет: Русский язык, автор: Аноним