Предмет: Українська мова, автор: zdrastekonstya

Нужно срочно написать ессе в форме ЗНО на тему: То де ж пролягає межа між добром і злом? Привести приклад з української літератури та історії або особистого життя​

Ответы

Автор ответа: maxmsmatko
1

Ответ:

Добро і зло — одвічні дві сили, що змагаються за владу у світі, але жодна з них не може перемогти, тому світ і існує досі. Але це висока патетика, а у звичайному людському житті все, з одного боку, виглядає значно простішим, а з другого, виявляється значно складнішим.

Інколи людині дуже важко відчути, де пролягає межа між добром і злом. Наприклад, тепер у світі багато сперечаються про евтаназію — штучне переривання життя людям, які дуже страждають від хвороби. Людей, які з милосердя вчиняють це, засуджують за законом. Але чи є евтаназія злом? До цього різні люди ставляться по-різному. Одні вважають, що не можна змушувати страждати хвору людину, якщо у неї вже немає сил жити. Інші ж стверджують, що вирішувати долю людини не може інша людина, це справа долі, Бога, але ні в якому разі не людська. І в одних, і в інших є слушні докази їхньої правоти. І можна погодитися з цими доказами, однак у кожному конкретному випадку треба вибирати конкретне рішення, і, можливо, в різних випадках варто вчиняти по-різному.

Або згадаємо ще одну сучасну проблему: клонування живих істот. З одного боку, це доказ великих кроків науки вперед і можливість для людини перебороти смерть і старіння, розширити межі свого існування. З другого боку, чи має право людина брати на себе функції Бога, чи не принесе клонування стільки нещастя людству, як і деякі інші досягнення науки? Це питання теж залишається ще досі відкритим, і ми не можемо дати остаточну оцінку того, чи є клонування злом, чи добром?

Дивіться також

 

Та якщо не розглядати такі складні питання, а просто подумати над своїм власним, не таким вже й довгим життям, то теж можна згадати випадки, коли важко провести межу між добром і злом. І хоч здається, що це просто дрібнички, виявляється, що саме такі дрібнички інколи стають цеглинами, з яких ми будуємо наше життя.

Ось ти даєш у черговий раз списати домашнє завдання своєму другові. Здається, що робиш йому добро, рятуючи від поганої оцінки. Але уяви, що колись у житті йому доведеться потрапити в ситуацію, де потрібні будуть саме ці знання, яких він зараз не отримав. Та й взагалі, чи не допомагаєш ти своєму другові ставати безвідповідальною і несамостійною людиною? То де ж пролягає межа між добром і злом? Виявляється, що навіть в кожній дрібниці варто шукати цю межу, варто прагнути добра, продумувати кожен свій крок.

а пример можете сами придумать.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: vasya12621
Задание Укажите номера предложений, соответствующих следующей характеристике:
а) повествовательное, невосклицательное, простое, распространённое, осложнено однородными членами.
б) повествовательное, невосклицательное, простое, распространённое, осложнено обособленным обстоятельством и обособленным определением.

1) Это было на рассвете. 2) Я стал на назначенном месте с моими тре¬мя секундантами. 3) С неизъяснимым нетерпением ожидал я моего про-тивника. 4) Весеннее солнце взошло, и жар уже наспевал. 5) Я увидел его издали. 6) Он шёл пешком, с мундиром на сабле, сопровождаемый одним секундантом. 7) Мы пошли к нему навстречу. 8) Он приближил- ся, держа фуражку, наполненную черешнями. 9) Секунданты отмерили нам двенадцать шагов. 10) Мне должно было стрелять первому: но волнение злобы во мне было столь сильно, что я не понадеялся на верность руки и, чтобы дать себе время остыть, уступал первый выстрел; противник мой не соглашался. 11) Положили бросить жребий: первый нумер достался ему, вечному любимцу счастия. 12) Он прицелился и прострелил мне фуражку. 13) Очередь была за мною. 14) Жизнь его наконец была в моих руках; я глядел на него жадно, стараясь уловить хотя
одну тень беспокойства <...>
Предмет: Математика, автор: nikitaguzenco