10 цікавих фактів про Галицько-Волинську державу та її правителів
Ответы
Ответ:
1. За часів Галицько-Волинського князівства його землі вперше отримали назву «Україна», яка пізніше, з XVI ст., вживалася в документах в межах більшості заселених українцями земель, що увійшли до складу Польщі.
2.Галицько-волинські князі і бояри неодноразово проводили лицарські турніри, які називалися «іграми».
3.Галицько-Волинські ікони особливо цінувалися у Західній Європі. Чимало з них потрапило до польських храмів після завоювання князівства.
4.Державна скарбниця поповнювалася збором данини, податків, мит з населення, війною і конфіскацією володінь неугодних бояр.
5.Галицько-Волинське князівство занепало через відсутність міцної централізованої княжої влади, надмірно сильні позиції боярської шляхти у політиці.
6.Виникненню та піднесенню Галицько-Волинського князівства сприяло вдале географічне положення. Воно розташувалося на перехресті важливих торговельних шляхів і було важкодоступним для набігів кочовиків. Віддаленість від Києва послаблювала залежність від центральної влади.
7.У 1203 році до князівства було приєднано місто Київ.
8.У 1213 році на князем Галицько – Волинського князівства вперше стала людина, яка не належала до династії Рюриковичів. Ним став боярин Володислав Кормильчич.
9.Після довготривалої смути та розбрату Данило Галицький зміг об’єднати князівство. Столицею стало новозбудоване місто Холм.
10.Князь Данило займався розбудовою князівства. Для будівництва і заселення нових міст він запрошував велику кількість майстрів із всієї Європи та руських князівств. За його правління Галицько – Волинське князівство було визнано окремою державою та спадкоємицею Київської Русі.
Объяснение: