Предмет: История,
автор: litvinenkoleonid11
Складіть у зошиті таблицю наукові досягнення 19-20 століття
Приложения:
Ответы
Автор ответа:
71
Відповідь:
Таблиця "Наукові досягнення XIX - початку XX ст." на фото, а також нижче.
Таблиця:
1. Хімія:
- Антуан Лоран де Лавуазьє. Хімія стає самостійним науковим напрямком завдяки працям цього вченого. Він брав участь у вивченні суто технічних проблем, зокрема: повітроплавання, громадська гігієна.
- Клод Луї Бертолле. Встановив особливості хімічних реакцій: вони залежать від маси та властивостей речовин, які взаємодіють; і від умов реакції. Відкриття бертолетової солі, розробка способу відбілювання полотна хлором.
2. Природознавство:
- Григір Мендель. Виникнення науки про спадковість. Виведення закономірності передачі спадкових ознак, започаткування розвитку генетики.
- Луї Пастер. Розробка методу пастеризації (для збереження продуктів), дослідження хімічного процесу бродіння.
- Дмитро Менделєєв. Відкриття фундаментальних законів природи (періодичні закони Менделєєва).
3. Фізика:
- Джозеф Томсон. 1897 р. – відкриття першої елементарної частинки - електрону, який входить до складу атома.
- Антуан Сезар, Олександр Едмон, Антуан Анрі Беккерелі, П’єр Кюрі, Марія Кюрі. Дослідження ефекту радіоактивності; висновок того, що деякі елементи довільно випромінюють енергію.
- Макс Планк. Встановлення, що енергія виділяється окремими пучками - квантами.
- Ернест Резерфорд, Нільс Бор. Запропонування перша планетарної теорія будови атома. Резерфорд говорив, що будова атома подібна до Сонячної системи: навколо позитивного ядра рухаються електори (негативні частинки). Бор доповнив теорію, припустивши, що є стрибковий перехід електрона з однієї орбіти на іншу (при цьому структура атома змінюється).
- Альберт Ейнштейн. Закладання теорії відносності. Ейнштейн довів, що швидкість світла у вакуумі – стала, що не залежить від напрямку та швидкості руху джерела
4. Біологія:
- Август Вейсман, Томас Морган. Створення основ генетики – науки про передачі спадкових ознак у рослинному й тваринному світі.
- Іван Павлов. Теорія умовних рефлексів – вивчення впливу нервової діяльності на перебіг фізіологічних процесів.
- Чарльз Дарвін. Відкриття теорії еволюції тваринного й рослинного світу. Видання у 1859 р. книги «Походження видів шляхом природного відбору»
- Роберт Кох і його учні. Відкриття збудників туберкульозу, черевного тифу, дифтерії, сифілісу та винаходження ліків проти цих хвороб
Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: abazg051
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: арсенов
Предмет: Русский язык,
автор: БываетЖиЕсть
Предмет: Физика,
автор: missalisa72
Предмет: Математика,
автор: Djdndjdhdbhdhdb