Предмет: Химия, автор: stuard37

Внаслідок взаємодії 300 г розчину етанової кислоти з натрій карбонатом виділилось 5.6 літров газу .Обчиліть масову частку CH3COOH у розчинні.
Пожалуйста помогите
Заранее спасибо!​

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
1

Ответ: 10%

Дано:

m(р-ну СН3СООН) = 300 г

V(CO2) = 5,6 л

ω(СН3СООН) -?

Объяснение:

n(CO2) = V(CO2)/Vm = 5,6 л/22,4 л/моль = 0,25 моль

Складаємо РХР:

2СH3COOH + Na2CO3 ⇒ 2CH3COONa + CO2 + H2O

З РХР бачимо, що n(CH3COOH)=2n(CO2)

n(CH3COOH) = 2*0,25 моль = 0,5 моль

М(СН3СООН) = 60 г/моль

m(CH3COOH) = n*M = 0,5 моль*60 г/моль = 30 г

ω(СН3СООН) = m(CH3COOH)/m(р-ну СН3СООН) = 30 г/300 г = 0,1 або 10%

Відповідь: 10%

Похожие вопросы