1. ЯК ГЕТЬМАНУВАВ КИРИЛО РОЗУМОВСЬКИЙ?
СРОЧНО!!!!
Ответы
Ответ:
Своє гетьманування у 1750 р. Кирило Розумовський розпочав з того, що скасував обтяжливі збори з населення Лівобережної України. Він ліквідував митниці між Україною та Росією, що полегшило життя купців. Пільгою для козацької старшини став гетьманський дозвіл на виробництво горілки.
Объяснение:Своє гетьманування у 1750 р. Кирило Розумовський розпочав з того, що скасував обтяжливі збори з населення.
Протягом 1760–1763 рр. гетьманське управління здійснило судову реформу: її суть полягала в поверненні до старої судової системи, що існувала до національно-визвольної війни 1648–1657 рр. Територія Гетьманщини поділялась на 20 судових повітів. У кожному полку створювалися по два земські суди (цивільні справи), два підкоморські (земельні питання) й по одному гродському суду (кримінальне діловодство). Вищою судовою інстанцією ставав не російський монарх, а Генеральний військовий суд на чолі з двома суддями. Нижчі судові інстанції й окремі особи дістали право подавати апеляції прямо до Генерального військового суду.
Гетьман регулярно збирав старшинські ради, а у 1763 р. для затвердження судової реформи на Гетьманщині скликав у столиці Батурині Генеральні збори. Ці збори Розумовський мав намір зробити постійними, перетворивши їх на своєрідний шляхетський парламент, а гетьманську владу – зробити спадковою.
З відновленням гетьманства підпорядкування Лівобережної України було передано із Сенату до Колегії іноземних справ. Факт перебування України у віданні установи, утвореної для зносин з іншими державами, свідчив про формальне визнання за нею політичної самостійності.