Предмет: История, автор: pinkasanastasia356

порівняйте політику в національному питанні правлячих режимів Польщі та Румунії​

Ответы

Автор ответа: olgayakovleva491
1

Ответ:

Щоб заспокоїти українську громадськість, 22 вересня 1922 р. польський сейм ухвалив закон про автономію трьох східно-галицьких воєводств (Львівського, Тарнопільського, Станіславського) і постанову про заснування українського університету на державні кошти. Однак це був не більш як політичний маневр, що мав полегшити полякам утвердження їхньої влади на українських землях.

Управління в Західній Україні перейшло до Генерального цивільного комісара, який у своїй діяльності спирався на військові гарнізони. Окуповані території були поділені на округи. На Волині, Холмщині, Підляшші запроваджений стан військової облоги.

Нова польська конституція (1921 р.) ґрунтувалася на принципі унітарності польської держави, з єдиною законодавчою і виконавчою владою, без забезпечення національним меншинам будь-яких автономних прав. Не виконала Польща також узятих на себе міжнародних зобов’язань шанувати національні і віросповідні права національних меншин. На кінець 1922 р. поляки в Східній Галичині розподілили між собою майже 200 тис. га землі, на Волині – 112 тис., на Поліссі – 113 тис. га.

Наприкінці вересня – на початку жовтня 1921 р. на всій території Польщі проведений перепис населення. Фальсифікованими наслідками перепису уряд сподівався обґрунтувати польський характер Галичини, Холмщини і Волині а фактом участі місцевого населення у переписі продемонструвати світу визнання населенням Західної України її влади. Незважаючи на репресії, чимало галицьких українців бойкотували перепис, який перетворився в антиокупаційний плебісцит.

5 і 12 листопада 1922 р. відбулися вибори до сейму і сенату. За задумом польського уряду вибори мали стати одним з важливих заходів анексіоністської політики, а також засвідчити перед світовою громадськістю польську суверенність над цією територією і прояснити позицію Антанти. Еміграційні уряди УНР та ЗУНР і Міжпартійна рада виступили проти участі українського населення Східної Галичини у виборах. Керівництво всіх українських партій і Міжпартійна рада прийняли рішення про бойкот виборів у краї. В Комуністичній партії Східної Галичини (КПСГ) думки щодо виборів розділилися: опозиційна частина партії (васильківці) бойкотувала вибори, решта комуністів, згідно з постановою ЦК Комуністичної робітничої партії Польщі, оголосила про намір взяти в них участь. Для цього останні створили легальну організацію – Союз пролетаріату міст і сіл. Підтримала вибори й Українська селянська партія (хліборобів), яка користувалася матеріальною і організаційною підтримкою властей.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: jevdetzulufov
Помогите пожалуйста
Задание № 2:

В каком ряду расположены однокоренные слова?

Выберите вариант ответа:
Свисток, височная (кость), висеть
Сводчатый, разведение, вожак
Роса, заросли, вырасти
Гора, горевать, гордый
Дорожка, дороговизна, подорожник

Задание № 3:

Какое утверждение является неверным?



На девичник собираясь,

Вот царица, наряжаясь

Перед зеркальцем своим,

Перемолвилася с ним:

«Я ль, скажи мне, всех милее,

Всех румяней и белее?»

Выберите вариант ответа:
В данном отрывке из «Сказки о мёртвой царевне и семи богатырях» А. С. Пушкина употреблены три имени прилагательных в превосходной степени сравнения.
В данном отрывке из «Сказки о мёртвой царевне и семи богатырях» А. С. Пушкина употреблены два деепричастия.
В данном отрывке из «Сказки о мёртвой царевне и семи богатырях» А. С. Пушкина употреблены три предлога.
В данном отрывке из «Сказки о мёртвой царевне и семи богатырях» А. С. Пушкина употреблены два глагола.
В данном отрывке из «Сказки о мёртвой царевне и семи богатырях» А. С. Пушкина употреблены три местоимения.

Задание № 4:

В каком предложении допущена грамматическая ошибка?

Выберите вариант ответа:
Подвергшись нападкам недоброжелателей, я сначала загрустил.
Как только придёшь со школы, позвони мне.
Из поездки я привезу только пару брелоков.
Я скучаю по вас, друзья мои!
В полутораста километрах от города расположена старинная усадьба.

Задание № 5:

Сколько раз в данном тексте слова пишутся через дефис?



В культурно(просветительском) центре, устроенном в здании бывшего машино(строительного) завода, в (полу)тёмном зале с (бело)мраморными колоннами, шёл (чёрно)белый фильм о (древне)русском искусстве. (По)началу было не очень(то) интересно, но (мало)помалу зрителей захватил (по)настоящему увлекательный рассказ (светло)волосого ведущего, который иногда изъяснялся (по)французски. Присутствующие (как)будто перенеслись в то (старо)давнее время и чувствовали, что всё(таки) пришли на показ не зря. Разъезжались в (пол)второго ночи, а (по)утру (пол)города обсуждало это мероприятие. Вот что значит – хороший фильм!

Выберите вариант ответа:
12
7
17
5
13

Задание № 6:

На месте каких цифр в данных предложениях должны стоять запятые?



За дождём не видно было (1) ни моря (2) ни неба. Мокрые лошади стояли (3) понурив головы (4) и (5) накрывшись мешками (6) ходили люди. Так мы (7) остановленные непогодой (8) не сдвинулись с места ни взад (9) ни вперёд.

Выберите вариант ответа:
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
2, 3, 4, 6, 7, 8
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
2, 3, 4, 6, 7, 8, 9

Задание № 7:

Какое устойчивое выражение является антонимом к фразеологизму НОГА ЗА НОГУ?

Выберите вариант ответа:
На широкую ногу
Чёрт ногу сломит
Без задних ног
С руками и ногами
Одна нога здесь, другая там
Предмет: Русский язык, автор: аист12
Предмет: Математика, автор: igorigorigorigori