1. Що означає слово РОМАНТИЗМ?
2. Де і коли виник романтизм?
3. На що не мав впливу романтизм у період його виникнення?(виберіть правильну відповідь із поданих варіантів)
живопис, гравюра, архітектура, скульптура, музика, література, циркове мистецтво, театр
4. Перерахуйте характерні риси живопису стилю «Романтизм»
5. Який жанр у період романтизму не існував? ?(виберіть правильну відповідь із поданих варіантів)
Історичний, фантастичний, натюрморт, портрет, пейзаж.
6. В чому конфлікт романтизму?
7. Хто із представників романтизму звертався у своїх творах до історичних сюжетів?
8. Хто із французьких художників- романтиків особливу увагу надавав зображенню на своїх полотнах коней?
9. Який найулюбленіший жанр в образотворчому мистецтві митців-романтиків?
10. Для якого англійського художника головною тематикою його живописних полотен були: полум’я, дощ, туман, схід та захід сонця?
11. Англійський художник та поет Вільям Блейк у своїх роботах створював властиву йому систему образності. На чому вона була заснована? ?(виберіть правильну відповідь із поданих варіантів)
На пісенності, на міфології, на використанні холодних і теплих тонів у кольорі.
12 Назвіть картину та її автора.
Ответы
Ответ:
Романтизм - це своєрідна реакція на Французьку революцію (Карл Маркс). Велика французька буржуазна революція завершила епоху Просвітництва. Письменники, художники, музиканти виявилися свідками грандіозних історичних подій, революційних потрясінь, що невпізнанно перетворили життя. Багато хто з них захоплено вітали зміни, захоплювалися проголошенням ідей Волі, Рівності і Братерства.
Але час йшов, і вони зауважували, що новий суспільний порядок далекий від того суспільства, настання якого передвіщали філософи XVIII століття. Наступила пора розчарування.
У філософії і мистецтві початку століття зазвучали трагічні ноти сумніву в можливості перетворення світу на принципах Розуму. Спроби піти від дійсності й у той же час осмислити її викликали поява нової світоглядної системи - Романтизму.
Романтики нерідко ідеалізували патріархальне суспільство, у якому бачили царство добра, щирості, порядності. Поетизуючи минуле, вони ішли в стародавні легенди, народні казки. Романтизм одержав у кожній культурі своє власне обличчя: у німців - у містику; в англійців - в особистості, що буде протиставляти себе розумному поводженню; у французів - у незвичайних історіях. Що об'єднало все це в один плин - романтизм?
Основною задачею романтизму було зображення внутрішнього світу, щиросердечного життя, а це можна було робити і на матеріалі історій, містики і т. д. Потрібно було показати парадокс цього внутрішнього життя, її ірраціональність.
Поняття та основні особливості романтизму
Романтизм (фр. romantisme) - ідейний і художній рух у європейській і американській культурі кінця XVIII - першої половини XIX ст. Романтизм виявив себе у всіх видах мистецтва, у філософії і гуманітарних науках. Романтизм виникло як протиставлення раціоналізму і бездуховності суспільства, естетиці класицизму і філософії Освіти. В основі романтичного ідеалу - воля творчої особистості, культ сильних пристрастей, інтерес до національної культури і фольклору, тяга до минулого, до далеких країн. Характерна риса романтичного світогляду - гострий розлад між ідеалом і гнітючою реальністю. Романтики шукали взаємопроникнення і синтезу мистецтв, злиття видів і жанрів мистецтва.
У пластичних мистецтвах романтизм найбільше яскраво проявився в живописі і графіку і практично не торкнувся архітектури, уплинувши тільки на садово-паркове мистецтво й архітектуру малих форм, що відбила екзотичні мотиви.
Представницька школа романтичного мистецтва склалася у Франції. Живописці Т. Жерико, Э. Делакруа знову відкрили вільну динамічну композицію і яскравий насичений колорит. Вони писали людей героїчних у моменти напруги їхньої духовної і фізичної сил, коли вони протистояли природним чи соціальним стихіям. У творчості романтиків у відомій мері ще збереглися стильові основи класицизму, але при цьому одержала велику волю індивідуальна манера художника.
Романтизм мав свої відмінні риси і різноманітні форми в мистецтві Німеччини, Австрії, Англії й інших країн. Наприклад, у творчості англійців У. Блейка й У. Тернера проявилися риси романтичної фантастики, спрямовані на пошук нових виразних рис.