Предмет: История, автор: viktoriaslobodan006

як називали піднесення культури за часів правління Карла Великого​

Ответы

Автор ответа: minasiann214
1

Ответ:

Опрацювавши цей параграф, ви дізнаєтесь: які риси мала культура Середньовіччя; де і як здобувалися знання в Середні віки; що таке романський і готичний стилі; що таке Відродження (Ренесанс).

1. Культура на початку середньовіччя. Перші століття Середньовіччя називали «темними віками», і навряд чи про них можна говорити як про сприятливі для розвитку культури. Проте саме в цей період відбувалося народження нової європейської середньовічної культури, яка брала свій початок із залишків античної спадщини, культури варварів і християнства. Перші результати такої взаємодії стали відчутними в період «Каролінгського відродження». Так називали піднесення культури за часів правління Карла Великого. Це був перший в історії Середньовічної Європи прояв глибокого й свідомого інтересу до античної культури і освіти. У той самий час Карл Великий, не забуваючи і про своє германське походження, наказав збирати германські старожитності й цікавився давніми франкськими піснями.

Карл мав добру для того часу освіту: знав грецьку й латинську мови, полюбляв читати. Він запрошував до себе й залучав до управління державою вчених з усієї Європи. При дворі імператора існував гурток, який назвали «Академія» — на зразок філософської школи грецького філософа Платона. Тут читали твори античних філософів і церковних богословів, складали вірші, вільно обмінювалися думками з різних тем, дискутували. Із допомогою членів «Академії» Карл заснував при центрах єпископств школи, де готували освічених людей для управління державою (така школа існувала й при дворі імператора). На місці цих шкіл згодом виникли середньовічні університети.

Карл Великий цікавився історією. За його наказом збирали й переписували давні римські та грецькі рукописи. Він доручив щорічно записувати всі події, які відбувалися в державі. Ці записи дістали назву «аннали» (від латин. annus — рік).

Культурне піднесення проявилося і в досить широкому будівництві. Було споруджено понад 300 палаців, соборів, церков і монастирів. У своїй резиденції в Аахені Карл збудував величний палацовий комплекс. У центрі розташовувалася велика зала для урочистих прийомів, імператорські покої. Бічне крило комплексу, де розміщувалися школа, бібліотека, архів, з’єднувало зал із каплицею — палацовою церквою, яка збереглася до нашого часу.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ариэль546
1)Найдите в тексте прямая речь и диалог с какими знаками различается их оформления Какие знаки совпадают Составьте схемы предложений с прямой речьюБежит Мышка по коридору, вдруг кто-то цап за шиворот! Скосила Мышка глаза, глядь — Кошка. От Кошки добра не жди, и решила Мышка сделать вид, будто она не узнала Кошку. 
— Скажите, пожалуйста, вы не видели Кошку? 
Кошка прищурилась: 
— А вам что - нужна Кошка? 
— Д-да, - пискнула Мышка. 
«Что-то тут не то, - подумала Кошка. — На всякий случай правды говорить не следует.» 
— Кошка сидит в кабинете, - схитрила Кошка. — Она там всегда сидит. У нее там работа. 
— Может, мне ее там поискать? - предложила Мышка, не совсем уверенная, что ее отпустят. 
— Что ж, поищите, - разрешила Кошка, а про себя подумала: «Беги, беги, так ты ее и найдешь! Вот так дураков учат!» 
Побежала Мышка. Сидит Кошка, ухмыляется: 
«Ай да я, ай да Кошка! Хорошо Мышку за хвост провела!» 
А потом спохватилась: «Как же так? Выходит, я ее за здорово живешь отпустила? Ладно, попадешься ты мне в другой раз!» 
И в другой раз попалась Мышка. 
— Ну как, нашли вы тогда Кошку? - спросила Кошка, зло радуясь. 
— Да, да, не беспокойтесь, - заторопилась Мышка, а сама так и смтрит, куда бы улизнуть. 
«Ну, погоди, - решила Кошка. — Сейчас я тебя поймаю!» 
— Значит, Кошка в кабинете сидит? 
— В кабинете. 
— И вы можете ее привести? 
— М-могу… 
— Ну-ка приведите. 
Побежала Мышка. 
Час прошел, и два, и три — нет Мышки. Конечно, где ей Кошку провести, когда Кошка - вот она! - здесь сидит. 
Хорошо Кошка Мышку обхитрила! 

Предмет: Математика, автор: Аноним