Ответьте пожалуйста на эти вопросы, очень нужно . История 6 клас.
1 питання. Александр Македонський - велий полководець, талановитий державний діяч, людина свого часу. (10-15 речень підтверденних фактами біографії Александра Македонського) .
2 питання. Елліністична культура - приклад для наступних епох. (10-15 речень, навести приклади зразків елліністичної культури, які стали зразками мистецтва різних галузей ).
*50 баллов. Вопросы на украинском языке. Это очень срочно, ответьте пожалуйста до 22:00, если это возможно ❤️ Зарание спасибо.
Ответы
Ответ:
№1
Олександр Македонський і одна з найзагадковіших історичних особистостей. Все, що про нього відомо - це праця сотень людей, які в збережених манускриптах, книгах, історичних документах кількох держав шукали і збирали відомості про цю велику людину. Олександр був учнем Аристотеля. Крім висококласного освіти, батько Олександра, Філіп II Македонський, заклав хорошу військову базу для майбутніх перемог сина. Було створено потужне і велике військо і Коринфський союз, в якому об'єдналися всі найбільші грецькі міста-держави. Перша перемога була їм одержані, коли йому було 18 років. Зійшовши на престол в 334 році до н. е., Македонський переправився в Азію (зараз це територія Туреччини), де він виграв бій з перськими військами під проводом Дарія III. Будучи спадкоємцем Філіпа II, Олександр Македонський правил 13 років, правил Імперією, яку сам же і створив. Він був одним з тих царів, які самі йшли в бій зі своїм військом і знали солдат поіменно. Він був геніальним стратегом, воїном-полководцем, який здобув перемогу в першій же битві. Крім Аристотеля, Олександр підтримував зв'язок і з іншими відомими філософами того часу. Одного разу він підійшов до Діогеном на міській площі і задав питання: «Чи можу я щось для тебе зробити?». «Так, - відповів Діоген, - відійти в сторону. Ти затуляє мені сонце ». Олександр перебував у захваті від відповіді великого аскета, він був зачарований і вражений відмовою Діогена і заявив: "Якби я не народився Олександром, я був би Діогеном". Він не програв жодної битви. Олександр Македонський відомий по сьогоднішній день, як один з найбільших військових стратегів всіх часів. Він упродовж 15 років вів успішну військову кампанію, підкоривши багато країн, включаючи Туреччину та Іран.
У 336 році до н. е., прийшовши до влади, Олександр Македонський убив всіх можливих претендентів на трон. В живих він залишив лише свого недоумкуватого брата, якого звали Арридея. Після смерті Олександра, в 323 році Арридей став правителем і взяв ім'я Філіп III Арридей.
№2
Найважливішим спадщиною елліністичного світу була культура, що одержала широке поширення на периферії елліністичного світу і справила величезний вплив на розвиток римської культури (особливо східних римських провінцій), а також на культуру інших народів давнини і середньовіччя. Елліністична культура не була однакової, в кожній області вона формувалася в результаті взаємодії місцевих стійких традиційних елементів культури з культурою, принесеною завойовниками і переселенцями, греками і негрекам. Поєднання цих елементів, форми синтезу визначалися впливом багатьох обставин: чисельним співвідношенням різних етнічних груп (місцевих і прийшлих), рівнем їхньої культури, соціальною організацією, умовами економічного життя, політичною обстановкою і так далі, - специфічних для даної місцевості. Навіть при зіставленні великих елліністичних міст - Олександрії, Антіохії на Оронт, Пергама, Пелли та ін., Де греко-македонське населення відігравало провідну роль, чітко помітні особливі для кожного міста риси культурного життя; тим ясніше проступають вони у внутрішніх областях елліністичних держав.
Однак еллінізму культуру можна розглядати як цілісне явище: всім її місцевим варіантам властиві деякі спільні риси, обумовлені, з одного боку, обов'язковою участю в синтезі елементів грецької культури, з іншого - подібними тенденціями соціально-економічного і політичного розвитку суспільства на всій території елліністичного світу. Розвиток міст, товарно-грошових відносин, торговельних зв'язків у Середземномор'ї та Передньої Азії багато в чому визначало формування матеріальної і духовної культури в період еллінізму. Освіта елліністичних монархій в поєднанні з полісної структурою сприяло виникненню нових правових відносин, нового соціально-психологічного образу людини, нового змісту його ідеології. У елліністичної культури більш опукло, ніж у класичній грецькій, виступають відмінності в змісті і характері культури еллінізірованних верхніх шарів суспільства і міської та сільської бідноти, в середовищі якої стійкіше зберігалися місцеві культурні традиції.
Объяснение: