Предмет: Физика, автор: Аноним

Визначити тиск морської води на дно посудини, якщо рівень рідини в ній 80 см (густина води 1000 кг/м3).

Ответы

Автор ответа: prostonerless
1

Ответ:

Тиск у рідині залежить від її густини і від висоти стовпа рідини.

p=ρgh,деg=9,8мс2 — прискорення вільного падіння.

 

Великий тиск створює вода в морях і океанах. На глибині 10 м тиск води приблизно дорівнює 100 кПа, а на глибині 1 км — приблизно 10000 кПа, що відповідає масі у 100 кг, яка тисне на кожен квадратний сантиметр.

 

Допустимий тиск води на організм людини дорівнює 300 кПа.

Приклад:

На яку глибину може пірнути людина без додаткового спорядження?

 

p=300000Паρв=1000кг/м3g≈10м/с2

_______________

h — ?

p=ρghh=pρg h=pρg=3000001000⋅10=30(м)

Відповідь: людина без спорядження може пірнути на глибину 30 метрів.

Якщо людина пірне на глибину 100 м, то, щоб вижити, йому буде необхідно певний час провести у декомпресійній камері.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Предмет: Русский язык, автор: vovc83