Предмет: История, автор: vkravs08

Складіть план пункту "Пан Великий Новгород" і підготуйте розповідь з ним
Срочно надо!​

Ответы

Автор ответа: dutknazar
51

Ответ:

Особливе місце серед руських князівств посідав «пан Великий Новгород», як шанобливо називали його сучасники. Новгородські землі охоплювали величезну територію Північно-Західної Русі: від Балтійського моря на заході до Уральських гір на сході та від Білого моря і узбережжя Льодовитого океану на півночі до межиріччя Волги та Оки на півдні.

У цих землях клімат був холодніший, ніж у Подніпров'ї та Південно-Західній Русі, і ґрунти не такі родючі, тому населення цих земель, окрім рільництва, займалося тваринництвом, городництвом, полюванням, рибальством тощо.

З давніх часів у Новгороді склався своєрідний, відмінний від інших земель-князівств, суспільно-політичний устрій. Для Новгорода було звичним закликати, запрошувати князя на престол. Князівської династії у Новгороді не було. З 1095 р. до 1304 p., приблизно за 200 років, на новгородському престолі 58 разів змінювалася княжа влада. Князь був, передовсім, головою військової дружини, яку приводив із собою. Проте дружина князя була лише невеликою частиною новгородського війська, основну частину якого складало ополчення. Новгородці могли прогнати князя, якщо вважали, що він кепсько захищає їхні інтереси, але, бувало, що й князі намагалися порушувати давні права новгородців.

Вирішальну роль у визначенні стосунків між новгородцями та їхнім князем зіграли події 1136 p., коли новгородці визнали князя Всеволода Мстиславовича (онука Володимира Мономаха) неспроможним захищати місто і прогнали його. Відтоді у випадку запрошення нового князя з ним укладали спеціальну угоду —ряд. За цим договором князеві заборонялося втручатися у справи міського управління, несправедливо карати, змінювати посадових осіб тощо.

Найвищим органом влади у Новгороді було віче — народні збори. На ньому обирали основних представників міської влади: посадника, тисяцького і владику (архієпископа). Боярство було найвищим станом новгородського суспільства. Саме багаті боярські родини тримали у своїх руках керівництво політичним життям міста. Бояри володіли землями, лісами, рибними угіддями, що давали їм хутра, мед, віск, рибу та інші продукти. Зовнішня і внутрішня торгівля була основним джерелом багатства Новгорода, а новгородські купці володіли великими складами, коморами, річковими та морськими суднами.

Отже, після подій 1136р. у Новгороді запанувала форма державного правління, що отримала назву аристократичної республіки, за якої реальна влада належала міській аристократії.

Объяснение:


ilasolovan: топ
irrishka46: а план де?
matyashdiana85: А где план?
irrishka46: согласна+
matyashdiana85: Блин срочно надо
matyashdiana85: Не знаэте где план найти
vkravs08: тут є вся важлива інформація, можна самому до цього скласти
Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: col11111
подчеркни лишнее растение : 1) сосна, ель, кедр, лиственница. 2) лук, капуста, редис, груша. 3) дуб, клен, осина, мать - и - мачеха. 4) Смородина, береза, клен, тополь. Какую часть подосиновика человек употребляет в пищу? 1) споры 2) плодовое тело 3) грибницу. Какие из названых растений образуют плоды: 1) мхи 2) хвойные 3) папоротники 4) цветковые: Вычеркни чего не бывает у водорослей 1) стеблей 2) листьев 3) корней 4) цветков: Укажи вид атмосферных осадков в виде капель или струй 1) снег 2) туман 3) дождь 4) град: Какой газ выделяют при дыхании живые существа 1) кислород 2)водород 3) азот 4) углекислый : Укажи тело не относящееся к планетам 1) марс 2) юпитер 3) луна 4) земля: Отметь неверный ответ 1) растения не выделяют кислород 2) растения имеют зеленую окраску 3) водоросли это не растения 4) растения не могут жить без человека: помогите пожалуйста спасибочки
Предмет: Русский язык, автор: Aleshaionov
Предмет: Математика, автор: Fox4545