Предмет: История, автор: MasonHill

складіть характеристику Юлія Цезаря як людини (риси характеру) і політика.

Ответы

Автор ответа: SashaFortnite2008
2

Ответ:

Гай Юлій Цезар як талановитий полководець відрізнявся не тільки рішучістю в своїх діях, а й обережністю. Він відрізнявся надзвичайною витривалістю, в поході завжди був попереду свого війська. Його воїни бачили свого полководця і спеку, і в холод, і в дощ і в сніг лише з непокритою головою. Цезар вмів настроїти своє військо на перемогу короткими і вдало побудованими речами. Він знав особисто усіх своїх сотників і кращих солдатів, та користувався серед них надзвичайним авторитетом та популярністю. Саме завдяки цим рисам Гай Юлій Цезар зміг досягти своєї мети, став справжнім володарем миру. А ось його прагнення до безмежної влади та намагання підкорити увесь світ стали перешкодою до виконання самих заповітних його мрій.

Будучи видатним політиком, Гай Юлій Цезар був, в першу чергу, непересічною людиною, в характері якого поєднувалися мужність з тонким естетизмом, літературний талант з прагненням до необмеженої влади, щедрість зі злопам’ятністю, байдужість до їжі та алкогольних напоїв з сексуальною вседозволеністю. Зараз важко визначити, чого в ньому було більше – пороків або чеснот, але як би там не було – складний сплав суперечливих якостей характеру зумовив успіх Цезаря на політичному поприщі і досягнення ним кінцевої мети – перетворення республіки в імперію.

Найголовніше звершення Цезаря – це не численні перемоги над галлами і бриттами, а завоювання їм рідній Італії і встановлення в державі особистої диктатури, що було б неможливо без перемоги над Помпеєю і придушення опору республіканців – захисників старих римських традицій. Талановитий воєначальник Помпеї, отримав безліч перемог, що розбив війська 22 східних царів, був для Гая Юлія єдиним конкурентом в боротьбі за одноосібну владу над Римом.

Цей видатний діяч стародавнього минулого гідний похвали, бо з Гая Юлія Цезаря почалася не тільки епоха римських імператорів, а й епоха європейської монархії, яка теж була тісно пов’язана з уявленнями про божественне походження королівської влади. Ера християнства, що невпинно насувалася на континент, вимагала політичної моделі, в якій єдиний володар був би намісником єдиного Бога на землі. Саме завдяки Цезарю духовна і світська влада у подальші часи були тісно переплетені, і певною мірою були віддзеркаленням один одного, подібно до того, як відбивається сам в собі двоголовий орел на візантійському, а пізніше і російському державному гербі.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: olyabrizhanova
Предмет: Русский язык, автор: VolcovaOksana
Задание 1.Выпишите сначала ССП с соединительными, затем с противительными и разделительными союзами.

1.Засвищут скоро соловьи,илес оденется листвою (Пл.). 2. Ночь была пасмурная, но за облаками светила луна (Ч.).3. То ли гречка цветёт, то ли речка течёт (Н. Р.). 4. Небо опустилось, и звёзды вспыхнули над самыми макушками кедров (Г.М.). 5. Нигде он не встретил следов человека, зато во многих местах пролегли лосиные тропы(Г. М.).6.Либо пан, либо пропал.



Задание 2. Составьте сложносочинённые предложения по данному началу.

1.Ни птицы не пели...2. Было зловеще тихо...3. То ли надвигалась гроза...4.На самом горизонте ещё виднелась освещённая солнцем полоса... 5. Всё вокруг ждало дождя...



Задание 3. Поставьте недостающие знаки препинания.

1.Садится солнце за горой и дышит ночь прохладою (Ф.). 2. Для счастья людям нужен труд и не нужна война (А. С.). 3. Было тепло и вокруг шумели сосны и песок под ногами был усыпан шишками и иголками (Бар.). 4. Здесь проехали полозья и сверкает на морозе серебристый гладкий след (С. М.).5. Осинники и березняки затянуло сумерками и только чёрные пики елей вонзались в загустевший воздух (Ник.).