Предмет: Биология, автор: maksim1212121

приклад ароморфозу в рослинах срочно!!

Ответы

Автор ответа: dianasikorska94
0

Ответ:

Ароморфози у рослин

Прогресивні зміни характерні і для рослин. Вони стосуються не тільки вдосконалення морфологічних особливостей, тому часто замість терміну "ароморфоз" застосовують слово "арогенез", що в перекладі означає "походження".

Поява різних видів водоростей пов'язують з різною комбінацією морфологічних властивостей і здатності до фотосинтезу, проте справжні тканини у них відсутні, тому їх вважають первинно-водними організмами (еволюційні зміни в їх будові відсутні).

Якщо вказувати приклади ароморфоза, то найбільш важливим можна назвати диференціацію тканин, яка призвела до появи наземних вищих рослин. Найбільш примітивні з них - це мохи, оскільки в даних рослин диференціація клітин пройшла слабо, корінь відсутній, а пагони характеризуються примітивною будовою.

Наступним важливим ароморфозом стало розділення тіла рослини на пагін і корінь. Надалі виникли спорові рослини, до яких відносять папороті, хвощі та плавуни, однак у них ще відсутні насіння, а спорофіт розвивається із зародка, який мало диференційований. Оскільки для запліднення потрібна вода, то це певною мірою обмежує широке поширення спорових рослин.

Приклади ароморфоза у рослин

Якщо говорити про радикальні зміни в будові і структурі рослин, то слід згадати відділ Голонасінні, представники якого мають ряд ароморфозов :

у них з'являється семязачаток, в якому розвивається ендосперм (жіночий гаметофіт);

маються пилкові зерна, які проростають у пильцевую трубу; утворюється чоловічий гаметофіт; для запліднення не потрібна вода;

у даних рослин є насіння, які складаються з добре диференційованого зародка, а також ендосперму, який є джерелом поживних речовин для розвитку зародка.

До насіннєвим рослинам належать ще Покритонасінні. Вони виникли в юрський період. Приклади ароморфоза даного відділу рослин наступні:

у них завжди є закритий плодолистик з сім'язачатком (маточка);

існують спеціальні "приманки" - нектар і оцвітини, які забезпечують ентомофілія - запилення за допомогою комах, яке характеризується точністю процесу в межах конкретного виду і дозволяє існувати різним рослинам;

для покритонасінних характерний зародковий мішок з такою структурою, яка дозволяє проходити подвійному запліднення.

Слід зазначити, що дана група рослин нараховує близько 250 видів і знаходиться на шляху біологічного прогресу. Так, покритонасінні представлені різними життєвими формами (це дерева, кущі, ліани, трави, водні представники), які постійно удосконалюються щодо будови та функцій окремих частин.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: элечка81
Предмет: Русский язык, автор: нароп
Сегодня весь день плыли по небу необычные облака, подгоняемые ветром. Эти облака — живые существа. Они то забирались ввысь, то опускались, почти касаясь крыш, то превращались в причудливые фантазии. Над цирком они приняли форму бегемота, играющего с мячом, над школой стали раскрытой книгой, а над рекой приобрели светло-голубой оттенок.
Люди ходили какие-то радостные, подняв глаза к небу, и улыбались. Сам собою в городе объявился праздник. Все вышли на улицу, а в школах отменили занятия.
«Такие облака — это сказка», — говорили люди друг другу и боялись пропустить что-нибудь интересное, потому что все чувствовали: такое бывает только раз в жизни.
«Мама, разве море вверху, там плывет кораблик?» — спрашивал удивленный чудом мальчик.
Весь город, попавший в сказку, стал добрым. Неожиданные облака словно волшебники. Они помогли людям увидеть прекрасное. Ведь любоваться облаками — это понимать мечту.
А ночью, когда все ушли спать, облака опустились и окутали город теплым, таинственным, серебряным туманом, приносящим сказочные сны.

Грамматическое задание.
1. Выделите сказуемые и определите их типы: в первом абзаце I вариант; во втором абзаце — II вариант.
2. Объясните постановку тире между главными членами предложения, графически обозначьте повышение тона и паузу.
Предмет: Информатика, автор: ssssdd